| Maxim96 a întrebat:

Ce parere aveti despre sfarsitul lumii?
Credeti ca traim in acele vremuri descrise in apocalipsa? Cand va veni Domnul va mai gasi credinta pe pamant?
Eu cred ca trebuie sa ne rugam ca sa ne pazeasca Dumnezeu de toate primejdiile, toate sunt in mainile Lui! Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

El a profeţit pentru Biserica Sa că va rezista până la sfârşitul lumii. Nu a spus Mântuitorul câţi vor rămâne, dar a profeţit că învăţătura Sa nu va dispărea până la sfârşit...

37 răspunsuri:
| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

EmaS de Penticostal tu te-ai predat deja. laughing

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

Sa ne rugam ca sa ne pazesca de vrajmasii vazuti si nevazutihappy

| Hombre a răspuns (pentru Maxim96):

Mai tu esti ca Stalin "Daca nu avem dusmani ii inventam"

| Maxim96 explică (pentru Hombre):

Omul care este de partea Domnului mereu are dusmanihappy

| milan9 a răspuns (pentru Hombre):

Cam aşa ceva... happy

| Lizzu a răspuns (pentru Maxim96):

Pai o vrea el ca toti oamenii sa fie fericiti alaturi de el, dar se cam contrazice in discursuri.
Si toata viata asta umana si "saraca" mi se pare o joaca de zei.

| S3D4n a răspuns:

Atunci toti vor recunoaste ca Iehova este salvarea lor, dar va fi prea tarziu, din pacate sad. De ce credeti ca doar Martorii sunt persecutati? Pentru ca doar la Iehova este salvare.
Si de ce credeti ca zic de Martori ca ei sunt singurii care fac ce este bine?
Pentru ca, in Isaia 43:10-12 scrie ca Iehova isi recunoaste MARTORIIII!
Si cum putem supravietuii Apocalipsei?
In Apocalipsa 7:14-17 scrie :
Imediat i-am zis:''Domnul meu, tu stii''! Si el mi-a zis: ''Acestia sunt cei care vin din necazul cel mare. Ei si-au spalat robele si le-au albit in sangele Mielului. De aceea sunt ei inaintea tronului lui Dumnezeu. Si zi si noapte implinesc pentru el un serviciu sacru in templul sau, iar Cel ce sta pe tron isi va intinde cortul peste ei (adic peste martori). Nu vor mai suferi de foame, nici de sete si nu-i va mai bate soarele, nici vreo caldura dogoritoare, pentru ca Mielul, care este in mijlocul tronului, ii va pastori si ii va calauzi la izvoarele apelor vietii. Si Dumnezeu va sterge orice lacrima din ochii lor''!