| Curious233532 a întrebat:

Ce parere aveti? http://www.opiniatimisoarei.ro/......7/09/2012/
Nu vreau raspunsuri de la atei, vreau sa raspunda doar crestinii.

Răspuns Câştigător
| Narcis2007 a răspuns:

Eu nu pot sa vad nici macar fata unui om acolo...

13 răspunsuri:
| pet555 a răspuns:

Era sa rad, dar nu e amuzant deloc.
Cum puteti spune ca e Chipul lui Isus? L-ati vazut voi cumva? Sunteti calatori in timp? Stiu si eu un caz in care cineva a taiat un cartof si i s-a parut ca vede o fata (de fapt arata ca un om desfigurat) si gata, L-au vazut pe Iisus! Si hai sa ne rugam la un cartof. De unde stiti ca e Isus? Poate e Iuda care L-a vandut, hai sa ne minunam! Unii oameni cum vad ceva cred imediat ca e nu stiu ce minune, de parca Isus exact S-ar arata intr-o frunza sau intr-un cartof.
Noi nu stim cum arata El, si e grav ca Il asemanam cu imagini pamantesti sau mai ales cu niste forme ciudate ce uneori abia seamana a fete de oameni.

| DarkAndDreary a răspuns:

Aia e o față?

NOname
| NOname a răspuns:

Haha!
Ce face din oameni paranoia religioasă... :))

- https://www.google.ro/......ps?/search

- http://en.wikipedia.org/wiki/Pareidolia

- http://www.skepdic.com/pareidol.html

Sunt doar iluziile create de mintea umană (prin asociere), nici supranatural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus Hristos a venit odata, s-a rastigmit si s-a inaltat la cer.Va veni iarasi su slava si putere pe norii cerului, nu pe frunze nu in cartoafe, nu in trunchiuri de copaci.

| Inferno a răspuns:

Parerea mea este ca link-ul de mai sus e dovada incontestabila ca oamenii sunt prosti in genere si cum in genere sunt prosti, credinta in Dumnezeu e si ea prezenta in genere.

| dana12848 a răspuns:

E o prostiee laughing)

| DeusCorrupti a răspuns:

Da ce ma nu mai sunt barbosi pe lumea asta?
Si din 1.000.000.000.000.000.000.000.000 de frunze poate una o semana si cu isus de pe toata planeta.

Răspuns utilizator avertizat
Răspuns utilizator avertizat
| milan9 a răspuns (pentru MorcovMorcovescu):

Pocainta (care se refera la spovedanie, la regretul pentru pacate si indreptarea vietii) este necesara in mod permanent, nu doar daca vei vedea semne si minuni. Oricum acestea nu ar putea urni din loc ignoranta sufletului (daca acesta nu are o determinare interioara proprie spre sinceritate, spre recunoasterea Creatorului, spre recunostinta, etc...). sad

Răspuns utilizator avertizat
| Delmoniko a răspuns:

In spiritul asta... sa-mi las barba. Gasesc norod credincios dupa. Guru barbos, caut turma, de preferat mielusele.
Auzi, frunze, ati terminat copacii? Nu mai poti sa te c*** la umbra nucului batran de frica ca-ti apare ceva... divin