| anonim_4396 a întrebat:

Ce religie aveti? Eu sunt ortodoxa, dar cand voi mai creste vreau sa ma botez adventista.

64 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Si tu nu te mai lasa spalat pe creier de o carte de vrajitorie evreiasca, scrisa de niste inselatori, si nu te mai lasa spalat pe creier de o secta aparuta acum 2000 de ani, iudaismul.

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica tu imi ceri sa ma las "spalat" de experientele mele care m-au facut sa cred in Dumnezeu? Never!
Mai scriemi cand singurul tau medic care te va putea ajuta va fi Dumnezeu si Isus Hristos
Nici unu nu credeti pana nu o simtiti pe pielea voastra si atunci o sa regretati, o sa va rugati cu lacrimi in ochi implorand dupa ajutor

| Elide a răspuns (pentru cosssmyn):

Adevar graiesti, nu am avut nici. O experienta care sa ma faca sa cred, dar cred cu adevarat in Dumnezeu si abia astept sa vina Domnul nostru Iisus si toti acesti orbi precum satanisti care zice ca tatal lor este diavolul dar o sa arda vesnic o suferinta vesnica si va cauta moartea dar nu o va mai gasi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Noi ne vindecam singuri de orice boala, Satan ne ofera aceasta putere, cand evoluam suntem niste Zeitati, si in orice caz, daca nu suntem destul de evoluati il avem pe Ducele Valefor, care te poate vindeca de orice boala. E greu sa programezi forma aia mentala sa te vindece, probabil tu asa faci, versi lacrimi pana lesini daca o sa ai o boala incurabila. Sa stii ca mintea umana nu e numai cat ti-o imaginezi tu, putem face cam orice cu ea.

| Clorox a răspuns:

Nu am o religie bine definita, personal nici nu stiu ce religie am sau cum s-o numesc...
Pe scurt practic ocultismul! Intr-un fel... E complicat happy

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Lasa-mi mesaj, ce ocultism practici?

| Aslam a răspuns:

Musulman.

| danut a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragule, Satan nu a dorit NICIODATA libertate caci a avut parte de ea mai mult decat iti imaginezi tu, SATAN a vrut POST DE DUMNEZEU el fiind doar O CREATURA si nu un Creator. In rest nu inteleg de ce TE ADRESEZI crestinilor si nu celor de credinta ca tine. Degeaba nu am comentat fiindca esti in mare eroare si o raspandesti peste tot. asa ca am dreptul sa comentez cum o faci si tu.

| deeeaqq a răspuns:

Atât timp cât încă dau pe la orele de religie de la școală îți dai seama ce religie am.

| cosssmyn a răspuns (pentru Elide):

Da, sunt atatea dovezi vii si oameni dar incapatanarea si mandria nu i lasa sa creada

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Trezeste-te omule! Eu cred ca Satan vorbeste prin tine.
O sa te vad eu cum o sa te vindeci.
Crezi tu ca nu stiu cum e mintea umana, dar lasa tu mintea si gandeste cu sufletul daca il mai ai sau l-ai vandut deja Diavolului
Si da ai dreptate poti face orice cu ea Satana te ajuta si dupa aia te arunca la ghena nu-i pasa lui de tine oricum

| cosssmyn a răspuns (pentru Clorox):

White Nun nu te lasa condus de ocultism prietene, intoarce-te la adevarutul Dumnezeu inainte sa iti vinzi sufletul pentru placeri lumesti

| cosssmyn a răspuns (pentru deeeaqq):

Bucura-te ca dai

| cosssmyn a răspuns (pentru deeeaqq):

Eu nu am dat si am fost spalat pe creier la fel ca toti Ateisti care nu cred in Dumnezeu, trezirea oameni buni

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Nu-ti poti vinde sufletul "diavolului". Intelege odata, tu zici ca Satan da cu o mana si ia cu alta, dar iehova ala jegos ce-ti da in afara de inrobire? De ce crezi in ceva ce nu poate fi vazut/auzit/atins?

| deeeaqq a răspuns (pentru cosssmyn):

Păi mă bucur, mi se mărește și mie media generala, csf.

| Clorox a răspuns (pentru cosssmyn):

Bit*h, please... Lasa-ma pe mine si uita-te la tinewinking
Fiecare cu viata lui!

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Inrobire cu ce ma? Cu dragoste?

| cosssmyn a răspuns (pentru Clorox):

Pai eu ma uit si vad ca numa satanisti in devenire mai sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Pai evident, noi pentru asta luptam. Sa raspandim Pacea, chiar de Satanismul nu este o Religie a pacii, este o Religie echilibrata.

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca tu nu ai intrat niciodata intr-o Biserica sau sa stai la vreao Slujba/Liturghie

| AC4S4 a răspuns (pentru cosssmyn):

Imi place ca el zice ca satanistii vor sa raspandeasca pacea, dar prin raspunsurile lui numai pace nu denota.

| cosssmyn a răspuns (pentru AC4S4):

Exact, nu. ca ei se uita in Occident dar ei nu stiu ce straini is ei intre ei Nemtii ei intre ei, ei vad Occidentalii ce avansati material is si ei is mai prosti ca romanii de 1000 de ori, sa nu mai spun spiritual ..lumea isi zice ca is reci nemtii pai de aia ca nu au nici un Dumnezeu ..asteptam intr-o zi la un automat sa cumpar un bilet, si era o femeie in varsta care nu se descurca si era destul de agitata..inaintea mea mai era un neamt se uita la ea cum se chinuie.mi-am zis mai da in ce lume traim..si m-am dus si am ajutat-o cum am putut pe femeie..aici se rade de tine daca nu sti sa faci ceva nu esti ajutat..pai asa vreti ma sa duce tara aia in asa hal? Niciodata ma! Niciodata! O sa lupt pana la moarte pentru credinta decat sa ajung un om cu suflet rece ..si fara Dumnezeu nu o sa ai tu rabdarea, bunatatea, dragostea sa ajuti un strain..neamt pe neamt nu se ajuta pai asa vreti voi ma sa ajungeti sa duceti tara aia? Am spus si ma repet am fost si eu Ateu si regret fiecare clipa! De asta sunt asa pornit si de asta am de gand sa ma intorc in tara sa nu las Romania pe mana homosexualilor si pedofililor si ateilor lipsiti de suflet!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Ateismul cel ce l-ai descris tu probabil pe neamtul ala e scopul final al crestinismului, ori ateismul ori extremismul, pe asta merg evreii. Crestinismul nu are nimic spiritual in el, nu inveti deloc cum sa avansezi Spiritual, trebuie doar sa tocesti rugaciuni.

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai incercat tu asta? atunci nu vorbi
Prima data incearca si dupa fa obiectii, de ce era mai bine inainte? pentru ca erau atei oamenii?
Prietene du-te la o manastire stai cateva saptamani luni sau ani, dupa care vino innapoi si dupa experientele traite in timpul ala sa judeci. atata timp cat vorbesti din exterior si nu ai vazut tu cu ochii tai daca e asa sau nu consider ca nu vorbesti din experienta nu ai vazut-o cu ochii tai daca e asa sau nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

"de ce era mai bine inainte? pentru ca erau atei oamenii? " la ce te referi mai exact? Ateismul, crestinismul si comunismul au o legatura stransa, sunt tripleti.

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti de acord ca oamenii inainte erau altfel da? mai sufletisti mai generosi, muzica era altfel, totul pentru ca exista credinta puternica in bunicii nostri, acum nu mai exista decat destrabalare, desfranare, se traieste in concubinaj, etc multe altele.
Dupa cum am spus. mergi incearca ..convinge-te ca nu exista Dumnezeu si mai apoi vino inapoi si povesteste-mi experientele traite acolo.
Vezi cu ochii tai daca exista sau nu cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cosssmyn):

Pai m-am convins de demult, de asta am plecat de langa el, pentru ca e inexistent.

| cosssmyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum anume te-ai convins? ce faceai?