| EmilMarinescu a întrebat:

Salutare TPU.

Imi place de o fata de religie adventista, as dori sa stiu daca am cum sa fiu cu ea.
Tin sa precizez ca sunt de religie ortodoxa.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai convertii la aceeasi religie ca a ei, ai putea fi cu ea dar sa ai ganduri serioase.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te-as sfatui,desi ai putea sa incerci.
Chiar daca fata te place, e crescuta in asa fel incat minciuna sau ascunderea adevarului ii este interzisa, asa ca parintii vor afla intr-un timp foarte scurt de existenta ta.
Si o vor indeparta de tine.
Poate chiar ea singura va refuza sa inainteze, depinde cat de convertita este.
Adventistii nu accepta relatii sau casatorii cu altii, doar intre ei.
Mai bine ai incerca sa-ti depasesti slabiciunea si sa cauti o alta fata de care sa nu te desparta o asemenea bariera inventata de oameni!

| Saiko10 a răspuns:

Am fost adventist cand eram copil iar acum sunt ateu. conteaza cat de serioasa este ea in privinta religiei ei si care sunt opinile ei despre persoanele care nu sunt de aceeasi religie ca ea. deci o intrebi daca vrei.