| AvalohAlyn a întrebat:

Ce ziceți daca s-ar înființa Partidul lui Iisus Hristos sau Partidul Creștin? Ar fi o buna idee, nu știu cum și de ce nu s-a gândit nimeni la asta până acum.
Ar fi o idee buna daca am înființa așa ceva?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sau, ca să fie puţin mai înzorzonat, să-i zică; partidul naţional "creştin" şi democrat.

| halogen001 a răspuns:

Tot ce se bazeaza pe fantezie, pe povesti inventate fara legatura cu realitatea nu poate avea un rezultat bun. E doar primitivism, dogmatism si lipsa de ratiune.

| SingleForOne a răspuns:

Ce obiective ar avea, mai exact?

| Antisistem11 a răspuns:

Karl marx a vrut inițial sa înființeze partidul comunist creștin.dar apoi aflat sub influența profesorilor umaniști a devenit ateu si a renunțat la idee.

| MarianGeorgeBumpy a răspuns:

Acum Dumnezeu creeaza un pamant ( civilizatie ) nou si un cer ( guvernare ) nou adica bazele viitoarei imparatii care va fi aici pe acest pamant.