| pet555 a întrebat:

Cei care tot incurajati homosexualii, cum ati reactiona avand un astfel de copil? Citesc tot felul de comentarii: "Crestinii ar trebui sa fie toleranti cu homosexualii". Pai nu ii uram, nu ii omoram, nu ii batem, dar cum am putea, fiind crestini sa acceptam ceva contrazis clar de Biblie? E ca si daca furtul si drogatul nu ar fi ilegal, si ar trebui acceptat si de noi. Dar si necrestinii pot fi rationali aici. Ei in schimb ne discrimineaza prin paradele care provoaca greata, si prin faptul ca isi fac reclama si noi ne vom creste copiii undeva unde vor fi intrebati: "Nu cumva esti gay? Stai linistit, e normal. Ba chiar te poti casatori, ca doar legatura intre barbat si femeie nu e una unica." Eu, cel putin, daca copilul meu mi-ar spune asa ceva,...i-ar iesi ideea imediat. Dar voi cum ati reactiona?

121 răspunsuri:
| 4cidr41n a răspuns:

Sti ce mai e contrazis de biblie? Adulterul, relatii sexuale inainte de casatorie, imprumut. etc. Vrei o lista?

Crestinii folosesc orice pretext biblic ca sa isi ascunda propriile prejudecati si temeri (efectiv nu vor sa isi asume EI responsabilitatea asta si dau cu - "pai biblia domne'") si incearca sa
isi impuna punctele lor de vedere asupra altora crezand ca detin adevarul moral suprem.
Puristi morali. Imaculati. Eu, prefer sa ii numesc ipocriti comozi.

Zici ca furtul e acelasi cu a fi homosexual (in sensul ca ambele nu ar trebui acceptate). Eu, cred ca putem accepta o relatie dintre doua persoane de acelasi sex, cu care probabil nu avem nicio treaba sau legatura sau... orice.

Vezi tu, refuzi sa accepti ca nu ai niciun cuvant de spus atunci cand vine vorba de viata altora (nu te priveste in niciun fel).
La fel, nici pe mine nu ma intereseaza cu cine te culci sau cine esti. Poti fi un travestit. I don't give a ***

O alta impresie de-a ta (gresita bineinteles) e ca tu esti stapan pe copii tai si cumva (nu sti cum) daca ai afla ca lu fi-tu ii plac baietii o sa "ii iasa ideea imediat"(spiritul crestin in forta).

Bai ma lasi. Tie ti-au venit idei ca astea asa... mergeai intr-o zi in parc
si te-ai gandit sa nu mai fi homosexual/a si ca de atunci iti plac doar persoanele de sex opus?

Daca toata lumea ta se reduce la bible eu zic sa mai iesi un pic in lume.
Ah si treaba cu nu ii uram nu ii batem. Sigur.
http://www.haaretz.com/israel-news/1.668796