| Jardelin a întrebat:

Cind va incepe prigoana impotriva crestinilor?
Cine vor fi prigonitorii crestinilor?

36 răspunsuri:
| Scarbo a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Se spune ca al -3lea razboi mondial se desfasoara deja din cauza religiilor, mai ales a musulmanilor, conform coranului, daca ii ucizi pe acei oameni care nu sunt departe religiei tale vei [rimi rasplata in ceruri, cam asa gandesc cei mai multi teroristi.

| Scarbo a răspuns (pentru Jardelin):

Esti de gen feminin sau masculin? Numai femeile pot gandi atat de prost.

| milan9 a răspuns:

Persecutiile impotriva crestinismului sunt incepute de mult timp si nu se vor termina niciodată în istoria in istoria umanitatii. thinking

| Silviuloan a răspuns:

Este foarte evident in Romania. Este un deputat, daca il stii, eu chiar nu stiu de ce si cine la pus acolo ca e un mare tampit. Remus Cernea dupa parerea mea cred ca s-a nascut degeaba, dar Dumnezeu poate ca are un plan. Cand crestinii sunt prigoniti, ateii poate ca se vor converti.

| William a răspuns:

Se pare ca a inceput http://www.pelerinortodox.com/......ngele-lor/ si http://www.pelerinortodox.com/......re-onoare/ poate ca nu e cum te asteptai tu.

| Jardelin explică (pentru William):

Multumesc, primul link il stiam, de altfel l-am folosit si eu intr-o intrebarea de-a mea.