| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Cine este persoana care va da putere in fiecare zi? langa cine va simtiti intr-adevar protejati de cei rai?
Va intreb asta prin simplu fapt, ca poate prin raspunsuriile voastre imi voi putea raspunde si eu singura la aceeasi intrebare.

15 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Doar Iehova Dumnezeu este perosoana care ma asculta zilnic si este alaturi de mine neconditionat, la fe ca un tata iubitor.Prin intermediul Bibliei ne arata ce sa facem pentru a ne feri de asocieri daunatoare, iar prin rugaciune ne asculta problemele noastre.Proverbe3:5,6

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

În primul rând, Dumnezeu este cel care mă ajută să mă simt în siguranţă.
În al doilea, persoanele care-şi trăiesc viaţa în armonie cu îndrumarea din Biblie. Prima în această listă este soţia mea.

| EmaS a răspuns:

Cere protectia divina in fiecare zi prin rugaciune, de cate ori iesi din casa, roaga pe Dumnezeu sa te pazeasca de accidente si nenorociri, de oameni rai, sa fie cu tine mereu.

| AvalohAlyn a răspuns:

Primulbig grinumnezeu(Iisus Hristos)
A doua persoana:mama mea
Pe locul 3:bunicii si tatal meu

Nu fac diferente, nu zic ca iubesc mai multe pe unul decat pe altul dar putere imi da DUMNEZEU mai ales si MAMA mea scumpa.Sunt cel mai apropiat de cei mentionati.Sunt un baiat foarte atasat de mama mea.E o mama ideala, o mama superba, de nota 10. O iubesc mult.La fel si Dumnezeu.
Rugaciunea imi da putere sa duc la capat toata ziua, toata saptamana, tot anul, toata viata.
Numai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă simt protejată de nimeni, dar apreciez sfaturile de la tata și de la mama, mai ales un încurajator „o să fie bine".

| dracu14 a răspuns:

Eu

| Danielcristian a răspuns:

Cu siguranta Dumnezeu, el imi da putere, dragoste, fericire si ma simt cu adevarat protejat. Gandinduma ca el a murit pentru mine si pentru oricine altcineva imi este de ajuns sa cred cata dragoste a avut pentru noi+ viata vesnica care ne asteapta. Cand am o problema de sanatate, an loc sa sun la 112 mai antai ma rog, cand am probleme financiare nu fac amprumut bancar etc, ma rog. Pana an prezent Dumnezeu mi-a dat totul.

Va asigur, fara Dumnezeu nu suntem nimica. Scuzati ortografia

| M25M a răspuns:

Eu sau cunoscutii mei.

| ania a răspuns:

Tatăl, Iisus Hristos și Duhul Sfânt care locuiește și în mine.

| Thunderstruck a răspuns:

Cel mai in siguranta ma simt cu o arma de foc langa mine.

| Thunderstruck a răspuns (pentru AvalohAlyn):

E grav daca iubesti o iluzie creata de religie mai mult ca pe parintii tai...Si unii zic ca religia e bunasad.

Răspuns utilizator avertizat
| Mulford a răspuns:

Tu ce,, rol''ai in viata ta?
Oare Divinitatea nu te-a inzestrat cu capacitatea de a invinge?
Crezi (credeti) sa suntem niste marionete a destinului, sau a cuiva care stă cu,, nuiaua''pregatita cand gresim?
http://www.220.ro/......nA1fFKCbg/

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheMechanix):

Ipocriti, gogule, ipocriti...sad