| doctorandus a întrebat:

Cine imi poate spune tot ce a afirmat Isus despre homosexualitate? Vreau ca raspunsul sa fie complet, fara omisiuni sau adaugiri.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
39 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Daca ai din astea voi asculta si le si voi canta Lui Dumnezeu :-)
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Răspuns utilizator avertizat
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Aia spune Dumnezeu, daca nu ne intoarcem la El vom pierii :-|. Eu decid sa ma intorc, Tu?

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Si poza ma face sa nu ascult muzica, nu e sfinta.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

„Vorbeşte acestea şi îndeamnă şi mustră cu toată autoritatea. Nimeni să nu te dispreţuiască" (Tit 2:15 ). Asta ma indeamna Dumnezeu sa fac, sa spun lumii ca El e iubire sa se intoarca la El altfel vor pierii, asta e valabi si pentru mine.

| flaviusik001 a răspuns (pentru ßirGagaWelch):

Si ce tu esti sfanta sfintelor? Ca tine nu exista? Toti pacatuiesc in fiecare si in fiecare clipa.Asa este natura omului, fiindca omul a ales asta.Si se stie ca homosexualitatea este un MARE SI GRAV PACAT fiindca Isus spune CLAR ca ca barbatul se va alipi de femeie, si femeia de barbat. Unde ai auzit tu ca scrie sau unde ai auzit ca Isus a spus ca barbatul se va alipi de barbat si femeia de femeie? Nu stiu de ce tot cautati sa blocati crestinismul, in sensul ca vreti sa prindeti ca ceva nu este ok, dar nu reusiti, si numa ziceti asa degeaba ca va e ciuda ca nu puteti gasi dovezi clare ca Dumnezeu nu exista.Si stiinta zice ca Pamantul A FOST CREAT si nu a fost ceva INTAMPLATOR! Puteti cauta pe internet!

| flaviusik001 a răspuns:

Nu pot intelege de ce voi astia necrestini tot condamnati crestinii ca de ce nu fac aia, de ce nu fac aia.NU! Si noi suntem oameni ca si voi! Voi ce ati face in locul nostru? v-ati aseza pe cruce sa fiti rastigniti?

| doctorandus explică (pentru flaviusik001):

Amice, stiinta nu discuta existenta unui creator, aia nu e o problema stiintifica, e o problema filosofica si teologica. Stiinta nu poate nici sa afirme si nici sa infirme existenta unui creator, deoarece nu exista niciun experiment prin care sa poata fi stabilit asa ceva in mod obiectiv.