| Josephe a întrebat:

Cipul 666 big grinaca nu il ai nu te poti hrani,cumpara, etc.
il primiti? sau nu?
Daca da va asumati riscul pe care Ioan scrie in Apocalipsa
Daca nu veti fi fericiti
Astept raspunusul vostru!

16 Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte,
17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei.
18 Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase.

32 răspunsuri:
| trolololo a răspuns (pentru Josephe):

Eu vreau cipul ala. Cat mai repede. Daca scrie 666 cu atât mai bine.

| Destinului_Numerele_1971 a răspuns (pentru Liviu4you):

Intamplator in numerologie numarul 13 este unul ceva mai dificil, el face parte dintre asa-numitele Numere de Proba (13, 14, 16, 19). Karma acestui numar se manifesta prin limitari, restrictii, munca grea fara recompensa pe masura.
Faptul de a intalni acest numar in cale poate fi un avertisment. Ti se atrage atrage atentia ca undeva, intr-un domeniu important, fie ai tras chiulul, fie nu te-ai implicat suficient, fie ai nevoie de mai multa disciplina si organizare, fie ai tendinta sa vezi prea rigid lucrurile.
Deci, nu este vorba de ghinion, ci doar de constientizarea unor lipsuri.
Despre Numerele de Proba poti citi pe http://www.numereledestinului.ro/numerele-de-proba-13-14-16-19/