| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Considerati ca omul a fost creat de Dumnezeu sau Omul l-a creat pe dumnezeu?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
16 răspunsuri:
| HaKid a răspuns:

Omul l-a creat pe dumnezeu!

| Lowsensitive a răspuns:

Dumnezeu a creat oamenii.In biblie este scrisa asta.Multi dintre voi ati zice ca nu e adevarat de unde stii dar iti zic eu asta s-a transmis prin cei 12 apostoli

| DyaLove a răspuns:

Dumnezeu a creat omul evident.

| dracu14 a răspuns:

Omul l-a creat pe dumnezeu

| M25M a răspuns:

Omul l-a creat pe Dumnezeu, laolalta cu ceilalti zei.

| RAY a răspuns:

Omul la creat din nevoia de a explica natura, universul, in plus e imposibil ca din nimic sa apara un zeu asa complex

profil=blog

| Andrutzza31 a răspuns:

Eu consider ca Dumnezeu i-a creat pe oameni, nu oamenii pe Dumnezeu si dovada ar fi Biblia pentru ca intr-un final multe din lucrurile ce au fost scrise acolo au inceput sa se adevereasca si nu ar fi avut cum sa stie oamenii de acum mii de ani ce va fi in zilele noastre.

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru RAY):

Esti tu asa convins? O sa iti pun o intrebare care te va incuia : Cum a aparut acest univers atat de complex? ce a fost inaintea lui? dar a timpului? dar cum a aparut primul element existential? ca te vad ca tu i-au adus un rang superior de teorie, acela de adevar. Pentru orice teorie atat de solida se si argumenteaza!

ps : ai spus ca din nimic e imposibil sa apare o complexitate!
ps2 : Dumnezeu nu a aparut. El este dinaintea timpului

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Ce este timpul? poti dovedi ca exista timpul?

| RAY a răspuns (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Daca universul e complex in prezent nu inseamna ca asa a fost mereu
dar tu de unde sti ca a aparut zeul rtau din nimic ai fost acolo? apropo zeul tau tia condus poporul 40 de ani pe o distanta de 100 de km asa de complex e

| OOOLEOOO a răspuns:

Vreau sa traiesc fara griji, vreau sa stiu ca am fost ceat de o entitate buna si iubitoare.

| Angel0 a răspuns:

Omul a incercat doar sa-si imagineze cum ar putea fi Dumnezeu si a reusit in proportie de 1la 10000000000000000000.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru RAY):

Da,am citit multe articole din blogul tau.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Poate tu esti incuiat! Decat sa crezi in ceva ce nu exista mai bine crezi in ce este demonstrat stiintific, si anume Big Bang.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma n-auzi? cum sa nu.sigur ca l-a creat.