| Narfundo a întrebat:

Consideri aceasta parte o rusine pentru numele lui Dumnezeu?! Urmareste si tu :
http://www.youtube.com/watch?v=TDlTGhe3YoE

8 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Este doar un film si de ar fi altfel de ce ar fi o rusine pentru Dumnezeu.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Vai,dar ce rusine, vai.Dar cum se poate asa ceva?!

| Zenit313 a răspuns:

Nu are legatura.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si acasa ce mai fac?

| LegionarulRoman a răspuns:

Daca nu erau casatoriti da! Si asa ceva se face, ACASA.

| Iulian922 a răspuns:

Nu, lui Dumnezeu n-are de ce sa-i fie rusine cu noi fiindca noi suntem fii lui.

| shadovv a răspuns:

Banuiesc ca e un film, deci o opera de arta, deci o chestiune estetica. Deci nu pot sa judec estetic ci doar etic. Ca sa judec etic trebuie sa judec intregul nu partea si trebuie sa judec in mare ideea, nu forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este o rusine.gradul de vinonatie al placerii si dragostei, mi-ar place sa cred ca depinde de credinta fistecaruia si responsabilitatea pentru faptele personale.ar fi pacat sa cred ca cei doi gresesc iubindu-se? cand eu insumi nemaifiind chiar tanar, iubesc la fel? e lupta intre carne si suflet unde dorinta carnii invinge.dar sufletul sufera? intreb si eu, fiindca nu stiu. dupadreptate, casatoria consfinteste dreptul de a te uni cu femeia ta si a deveni un singur trup.spiritual.curvia,ramane curvie,in timp ce casatoria e ziditoare, curvia este pierzatoare. deci in general, ai mentale, p.a este o adanca fantana a placeilor, la fundul careia nu a ajuns nimeni.dar poate fi si o poarta spre iad in care cadem cam toti.din vina noastra.