| Narfundo a întrebat:

Consideri aceasta parte o rusine pentru numele lui Dumnezeu?! Urmareste si tu :
http://www.youtube.com/watch?v=TDlTGhe3YoE

8 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Banuiesc ca e un film, deci o opera de arta, deci o chestiune estetica. Deci nu pot sa judec estetic ci doar etic. Ca sa judec etic trebuie sa judec intregul nu partea si trebuie sa judec in mare ideea, nu forma.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da si acasa ce mai fac?

| M25M a răspuns:

Este doar un film si de ar fi altfel de ce ar fi o rusine pentru Dumnezeu.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Vai,dar ce rusine, vai.Dar cum se poate asa ceva?!

| Zenit313 a răspuns:

Nu are legatura.

| LegionarulRoman a răspuns:

Daca nu erau casatoriti da! Si asa ceva se face, ACASA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca este o rusine.gradul de vinonatie al placerii si dragostei, mi-ar place sa cred ca depinde de credinta fistecaruia si responsabilitatea pentru faptele personale.ar fi pacat sa cred ca cei doi gresesc iubindu-se? cand eu insumi nemaifiind chiar tanar, iubesc la fel? e lupta intre carne si suflet unde dorinta carnii invinge.dar sufletul sufera? intreb si eu, fiindca nu stiu. dupadreptate, casatoria consfinteste dreptul de a te uni cu femeia ta si a deveni un singur trup.spiritual.curvia,ramane curvie,in timp ce casatoria e ziditoare, curvia este pierzatoare. deci in general, ai mentale, p.a este o adanca fantana a placeilor, la fundul careia nu a ajuns nimeni.dar poate fi si o poarta spre iad in care cadem cam toti.din vina noastra.

| Iulian922 a răspuns:

Nu, lui Dumnezeu n-are de ce sa-i fie rusine cu noi fiindca noi suntem fii lui.