| Lyndsey a întrebat:

Credeti ca este gresit sa-i cerem Lui Dumnezeu sa ne apropie mai mult de cei pe care ii iubim in secret?
De exemplu: sa ma ajute pe mine sa ma imprietenesc cu un baiat, de care imi place.

Răspuns Câştigător
| Jardelin a răspuns:

Nu e greșit! Cere-I prin rugăciune lui Dumnezeu ce ai vrea tu. Roagă-te fierbinte și cu stăruință zi de zi și la un moment dat vei primi și un răspuns la problema ta. Oricum, să știi că Dumnezeu îți va ce e mai bun pentru tine.

33 răspunsuri:
| Musique a răspuns (pentru Lyndsey):

Sper să-ți placă. happy

| Lyndsey explică (pentru Musique):

Dar de ce tocmai melodia asta?batting eyelashes

| gingergirl1 a răspuns:

Hei,buna din nou laughing
Eu nu stiu ce sa raspund dar iti spun ce "am facut",eu am cunoscut un baiat foarte de treaba,deci pe bune,era super ok tipul, educat, simtit...happy si nu stiu daca a fost coincidenta sau nu, eram si de aceeasi religie big grin si cand am aflat ce am zis"GATA, asta e al meu laughing" ne potriveam prea bine(in capul meu laughing si iti dai seama ca.ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa ma imprietenesc cu el(prieteni eram, intr-un fel, dar voiam sa fim "prieteni mai altfel", intelegi tuhee hee
Eu mereu cand ma rugam Dumnezeu ma asculta si daca era spre folosul meu imi dadea ce ceream si etchappy
Acum, ma rugam in fiecare seara si nimic laughing
Acum nici eu nu mai stiu ce sa fac...nu mai inteleg nimic decat ca Dumnezeu nu mi-l da pentru ca nu e bun pentru mine sau invers, adica am auzit niste lucruri urate despre el gen ca injura ca la usa cortului si schimba fetele ca pe sosete (eu asta inteleg, ok poate m-am exprimat cam urat dar ce sa inteleg de aici :a fost cu tot cartierul si statea cam o saptamana cu ele si stiu de la fosta lui prietena straight face ca a injurat-o odata pe una in toate felurile ...nu stiu, inca e in ceata toata ", chestiunea "asta laughing Nu l-am mai vazut demuuuult, cam din vara (de fapt il mai vad din cand in cand la geam la scoala, cand se duce la antrenamente sad
In fine, deci! Concluzie: Daca e bun pentru. tine Dumnezeu ti-l "da"...nu stiu,eu asa ma rog, sa fie spre folosul meu straight face si daca il merit sau ma meritawinking
Continua sa te rogi, cateodata Dumnezeu iti da raspunsul pe loc, alta data iti spune nu, iar altadata iti spune:ai rabdare!happy