| thealchemist a întrebat:

Credeti in varianta cu Ceausescu membru al P2?

http://templulmasonic.blogspot.ro/2010/12/o-altfel-de-is torie.html

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Poate ca mai traia

| RAY a răspuns:

Voi romanii aveti asa un stil va bateti joc de oamenii care va vrea binele

| Hombre a răspuns:

La cum ii placea primitivului megaloman Ceausescu sa i se puna pe cap toti chilotii si titlurile pe la diferite vizite si ceremonii, nu ma mira ca ca cei de la P2 sa-l fi agatat ca membru de-a-nsulea pentru interesele lor.

| NicolasG a răspuns:

Ceausescu:printre putinii locuitori ai planetei care nu faceau jocul altora,ci dorea(manipula)ca altii sa joace dupa cum dirija el.
crezi c-ar fi acceptat sa fie undeva a nu stiu cata spita la roata, el cel mai iubit fiu al poporului?
s-a folosit de rusi sa ajunga la putere, apoi de americani, pentru bani, si ca sa-i tina departe pe rusi(am avut baza americana pe teritoriul tarii)
deci cam toti trebuiau sa joace dupa cum canta el.
crezi varianta asta e copilareasca