| anonim_4396 a întrebat:

Creștinii au dreptul sa isi judece aproapele?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu au dreptul pentru ca daca ar intelege mecanismul, mintea, firea umana, nu ar mai avea de ce sa judece, ca ar intelege ca omul ala de prea putine e vinovat pentru ce a ales, ce a gandit, ce a facut.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Ma judecat un sectanct ca cica el are dreptul,el e dumnezeu pe lumea asta,fii atent de ce sunt nebun la cap, ca cica nu am sotie, copii, familie, desi toate pers singure sunt nebune, si iisus ca nici el nu a avut

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Era prost clar, altfel nu ar fi judecat ca nu gandesti ca el, ca de fapt asta judeca. Fiecare are voie si dreptu sa nu aiba sotie, copii (pardon, balamuc) si altele, sau sa aiba, si tot sunt la fel de okey, nu e problema.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Corect,fiecare iti alege drumul in viata cum vrea el/ea sa traiasca, dar sectancti au dreptul ei sunt dumnezei pe pamant

| Dismally a răspuns:

Da pentru ca sunt detinatorii adevarului suprem big grin

| RAY a răspuns (pentru Dismally):

Corect,dar potrivit bibliei lor este pacat

| Dismally a răspuns (pentru RAY):

Multe lucruri facute de crestini sunt considerate pacat ori nu au treaba cu biblia, de la venerarea sfintilor pana la folosirea crucii...