| Mirunikaa02 a întrebat:

Buna TPU...Funda.Care este modul in care ar trebui sa se comporte crestinii cu aproapele lor?

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Să le plătească berea la bar.

| anonim4565 a răspuns:

Cum s-a purtat samariteanul cu cel cazut lovit si jefuit
exact la fel

| Shaoran a răspuns:

"sa iubesti pe aproapele tau, ca pe tine insuti" zice Iisus, ar trebui sa il credem.

| kamykaze88 a răspuns:

Iisus a spus "Dacă te bate cineva peste o falcă, întoarce-i şi pe cealaltă. Dacă îţi ia cineva haina cu sila, nu-l opri să-ţi ia şi cămaşa." Luca 6:29

| ANAHsneaman a răspuns:

Crestinii adevarati ajuta mereu pe aproapele lor sa ajute pe cei saraci sa le dea din putinul lor cat de mic e fiindca daca dai la aproapele tau sarac dumnezeu iti da dublu inapoi big grin

| Gavril_Catalin_1998 a răspuns:

Un crestin ar trebui sa isi iubeasca aproapele, sa il ajute la greu chiar daca aproapele sau este un necunoscut.

| sfântaSmecta a răspuns:

Naturel. Smecta fie cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le care sacosele de la piata happy