| HeeSun a întrebat:

Crestinii ortodocsi sunt 12% din totalul crestinilor. Cum putem explica ca dreptatea este de partea noastra, a crestinilor ortodocsi?

Răspuns Câştigător
| tasmania a răspuns:

Pai, mai mult prin fapte decat prin cuvinte. Sa ne facem datoria in cele duhovnicesti si restul va veni de la sine.

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vreau sa fiu rasist, dar daca Romania reprezinta dreptatea e clar ca ea numai exista

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Si ce rost are? Cu ce scop?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Cum crezi ca poti explica la procentul reprezentat de noi? In aceasta lume crestina.

| tavadaresti a răspuns:

Putem, doar cu Biblia? Acesta e singurul standard.

| Zenit313 a răspuns:

Aroganta,ipocrizie si ignoranta...

| Mădă0611 a răspuns:

Simplu, zicand ca te-ai nascut intr-o tara crestin ortodoxa. smug

Răspuns utilizator avertizat
| Cocîrlăndosu a răspuns (pentru tavadaresti):

Ortodocşii şi catolicii spun ca Biblia nu e singurul standard. Mai e şi Sfânta Tradiţie care trebuie luata în considerare. Şi cred ca au dreptate într-o oarecare măsură.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Catolicii au fost cotropitori, citeste istoria

| tavadaresti a răspuns (pentru Cocîrlăndosu):

Citestele pe ambele, vezi care e diferenta=>diferenta e rezultatul studiului tau numai atunci vei putea stabili adevaratul standard.

| andreiush25 a răspuns:

We can't ....because it's pure bullshit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La lege si la marturie.aia marturiseste drept si fara tagada.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dreptatea e a LUI Dumnezeu nu a omului, Iisus a zis, pocaiti va altfel veti pierii.

| milan9 a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Iar pocăință înseamnă îndreptare, regretarea și mărturisirea păcatelor...

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns:

Daca stam si gandim logic, acesta, Crestinismul original (Biserica Originala, mai tarziu separata in cea Catolica si cea Ortodoxa) a fost fondat de catre Mantuitorul.
Prin urmare mai adaugi 18% de la procentul catolic, in final in jur de 30% din populatia lumii (restul de 3-4% la suta fiind Biserica Protestanta, iar restul alte secte si grupari eretice).

| IonutDX a răspuns:

Care dreptate? Fii mai explicit(a).

| costis a răspuns:

Nu cred ca-i atat de important sa explica ca dreptatea e partea ta, mai ales cuiva care nu e interesat. Mai important e ca cei 12% sa cunoasca cat mai mult din scrierile Sfintilor Parinti si sa duca o viata crestina.