| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

"Cu adevărat, cel ce plânge în durere Mă va găsi, dar cel ce plânge în mânie va fi pedepsit pentru răutatea lui." (1 Timotei 2:12)

"Stăpâneşte-ţi vorba pe lângă Domnul, căci El îi admiră pe cei tăcuţi" (Numeri 31:18)

Voi îi dăruiti Lui aceaşi iubire pe care el ne-o dăruieşte noua?
Crediţi că necredincioşii vor fii iertaţi de Dumnezeu pentru neascultarea lor?

7 răspunsuri:
| Silviuloan a răspuns:

Asa ce legatura are un verset cu altu?

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Silviuloan):

Vroaim sa intreb daca v-au placut versetele

| XxXBlackVampireXxX explică:

Insfarsit si-a dat seama cineva!

| Laura1092 a răspuns:

Bineinteles ca necredinciosul daca se pocaieste (a-i parea rau pentru pacat, a-si cere iertare, a marturisi Domnului ca a gresit Sincer) "Domnul este credincios si drept sa Il ierte(pacatul/pacatele)

| Laura1092 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Imi plac versetele, sunt o incurajare pentru fiecare crestin"

| XxXBlackVampireXxX explică (pentru Laura1092):

O sa singura problema, astea nu-s versetele reale, vroiam sa vad cati crestini isi cunosc propia Biblie. big grin

| Silviuloan a răspuns:

Si eu m-am uitat in Biblie, dar nu sunt la ce versete si capitole spune el.