| Laurretta a întrebat:

Cum au reușit Adam și Eva să popoleze toată planeta? Cu au reușit să ajungă pe celălalt continent dacă nu existau posibilitate să se traverseze continentele din cauza apelor (continentele erau mai îndepărtate ca acum)?

Răspuns Câştigător
| ahileintaiul a răspuns:

E doar o poveste veche, Adam si Eva nu au existat. Nici sarpele vorbitor

39 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru wales):

Stiri despre descoperiri de oase/alte chestii FIZICE datind de mai mult de 6000 de ani, corect? Creationistii de obicei vin cu chestii de genul "asa scrie in biblie, asa e, biblia e cuvintul domnului si e infailibila," iar la capitolul stiri... nici nu vreau sa ma gindesc ce pot gasi...

| Lore14785 a răspuns (pentru wales):

Aha deci au facut incest. inteleg. Nu sunt foarte credincioasa sa nu crezi ca iau in batjocora intentiile tale de a ma lamuri in aceasta privinta.

| wales a răspuns (pentru Lore14785):

Da, foarte bine că îți pui astfel de întrebări, dar uite cum stă treaba:
În prima generație s-au căsătorit cu surorile. Oamenii în general când aud asta se revoltă '' S-au însurat cu surorile? ''. Relaxează-te puțin și ascultă: Nu era altă cale. În al 2-lea rând: Cui i-ar fi pârât?
În al 3-lea rând: Nu erau legi împotrivă. Nici o lege organică, nu se aplică retroactiv '' unor fapte din trecut '', adică o dai acum și vrei să fie universal valabilă în toate timpurile, nu! La acea vreme nu se cunoștea noțiunea de incest, deci, nu exista nicio încălcare de lege organică sau morală. Greșeala de atribuire este la noi, judecăm vremurile de atunci, după legile de acum, iar acest lucru este greșit. Deci, Moise a dat legea cu 2500 de ani mai târziu. În al 4-lea rând: La prima generație nu există cromozomi de malformație.
Concluzia: Pentru acea vreme, a fost totul perfect ok.

| secretsisecret a răspuns (pentru ahileintaiul):

Bah mai taci ca in locul adminului ti asi bana contul ca sa nu mai vorbesti atatea prosti ca intuneci oameni asa ca mai taci si du-te la sectari tai si rugativa la buda s-au la cine va rugati voi ca sa taceti odata!

| Laurretta explică (pentru secretsisecret):

Cui te-ai adresat?

| secretsisecret a răspuns (pentru secretsisecret):

Lui ahileintaiul...

| Laurretta explică (pentru secretsisecret):

Am înțeles big grin

| secretsisecret a răspuns:

Buna te rog sa nu imi dai report ca imi fac reclama dar e doar un anunt> cine vrea sa faca o fapta buna sa voteze acest cu "like" sau cu "apreciez" film e pentru pr meu care chiar vrea premiul. link> http://www.youtube.com/watch?v=l7pxk__jURI multumesc de intelegere!

| Behindyou a răspuns (pentru Иαяʋтσ):

Continentele s-au separat cu mult timp inaintea aparitiei vietii.