| elcosmin a întrebat:

Pe ce continent au fost Adam si Eva?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ei au fost pe continentul Afrasia - Africa si Asia fiind atunci un singur continent.
Stiintific, un cercetator a demonstrat si migratia oamenilor: din actualul Africa spre Orientul Mijlociu (Mezopotamia fiind considerat locul numit "Paradis").
Mai incolo in timp, oamenii au migrat spre Asia de nord, unde s-au despartit spre est si vest (spre actualul continent American si spre cel European).
.

| anonimg a răspuns:

Bună întrebare. Cred că în Asia.

| gabicoo a răspuns:

Grădina Eden-ului este situată, conform textelor biblice, între fluviile Tigru și Eufrat!
Continentul e Asia!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Citeste Biblia si vei afla tot.

| elcosmin explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu sunt mai prost asa si nu stiu sa citesc. Spune mi tu

| Panamax a răspuns:

Legendele sumeriene au zis de locul EDIN undeva in sudul Irakului de astazi.
Nu intamplator au fost distruse toate siturile arheologice din zona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput era un singur continent care s-a spart de la cutremure.

Răspuns utilizator avertizat
| sdws77 a răspuns:

Pangeea.