| WhatheWow a întrebat:

Cum credeți că ar arata lumea dacă ne-am educa toți, copiii așa?
https://www.youtube.com/watch?v=G0onDgaMcWA&feature=yout ube_gdata_player

https://www.youtube.com/watch?v=uuBzkwQ2T_w&feature=yout ube_gdata_player

Dar cum credeți că ar arăta lumea când acești copii îndoctrinați de fanatici religioși vor crește mari?

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Pe mine ma amuza si ma intristeaza in acelasi timp cum un copil manipuleaza, se joaca cu ratiunea sutelor de oameni. E strigator la cer! Adevarul prostilor este doar ceea ce vor sa auda.

25 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Societatea-si joaca ultimele carti acordand dreptul la viata tuturor.

| Hombre a răspuns:

Simplu, la fel ca EamS si alti cativa habotnici de pe aici care repeta sistematic si interminabil "Isus e calea, adevarul si viata", macăne intru-na de un pacat inventat si ii ameninta pe cei care nu cred in bazaconiile lor cu arderea pe veci in focul iadului, ce sa arda nu stiu, ca ce e de ars merge la groapa.

| Buresbista123 a răspuns:

Cum zicea si Inferno daca noi cei care ne folosim ratiunea si logica, care traim in realitate si observam cat rau fac religiile in lume nu luam atitudine si nu ne implicam din ce in ce mai tare si mai radical lumea sincer nu stiu daca are vreun viitor, acum e momentul sa fim uniti si sa incepem sa i trezim si pe altii-http://www.youtube.com/watch?v=x0ZqQznblZo
Asta e un pas important iar cei care au bani si putere ar trebui sa faca mai multe lucruri ca si cel de mai sus!

| Angel0 a răspuns:

Extremismul religios este la fel de periculos ca cel antireligios.

| Buresbista123 a răspuns (pentru Angel0):

Cu ce este periculos cel antireligios? si aici nu ma refer la violenta ci la dialog si puncte de vedere

| Angel0 a răspuns:

Daca toti ar fi asa, ar fi ceva interesant.
Ar da faliment toate barurile, prostituatele ar muri de foame, vanzatorii de droguri s-ar apuca sa munceasca cinstit, politia ar intra in somaj fara infractori, ateii ar emigra pe marte etc.
Lucruri bune in general.
rolling on the floor

| WhatheWow explică (pentru Angel0):

Crezi tu? Crezi că acel copil, că e totuși doar un copil, a ajuns singur la un asemenea comportament sau a fost manipulat? Nu ești de părere că un copil de vârsta lui ar trebui să se joace cu alți copii și nu să facă asemenea isterii pe o scenă?
Dar ce spui despre al doilea clip? Îţi place cum sunt îndoctrinați acei copii?

| Buresbista123 a răspuns (pentru Angel0):

Mi e ca te ai lovit la cap cand erai mai mic si nici pana acum nu ti ai revenit...

| Angel0 a răspuns (pentru WhatheWow):

Decat sa se drogheze mai bine sa vorbeasca pe scena.
Macar invata sa vorbeasca corect gramatical, lucru rar la ateii tineri.

| Buresbista123 a răspuns (pentru Angel0):

Gandacel nu mai insulta lumea in caz ca nu stii cei mai multi oameni din inchisori, drogati hoti violatori criminali sunt religiosi iar cand vine vorba de prostie tot ei sunt in top!

| WhatheWow explică (pentru Angel0):

Tu de unde știi că nu-i drogat? Comportamentul lui ți se pare unul normal?
Și care-i motivul pentru care îmi vorbești de gramatică? Ce legătură are gramatica aici?

| Inferno a răspuns (pentru Angel0):

Decat sa ucida mii de oameni atunci cand pune mana pe putere mai bine-l aranjam.

| Angel0 a răspuns (pentru Buresbista123):

Ti se pare, deoarece si numarul lor este MULT mai mare.
Aritmetica de clasa a 2-a, sau stiinta mai pe intelesul tau.
Apoi ateii in inchisoare se declara religiosi (ce ipocriti), ca sa nu fie discriminati, ca sa mai piarda timpul pe la slujbele religioase, un covrig o coliva etc.
De ce nu gandesti inainte sa aberezi?

| Inferno a răspuns (pentru Angel0):

Genul acesta de copii spalati pe creier incerca si Stalin sa faca, desigur aceia ar fi avut o mentalitate extremisa de tip comunist, nu una religioasa. Dar in principiu sunt identice.
Daca-i spun pustiului asta sa se urce intr-un avion, sa-l deturneze, si sa intre cu el in cea mai inalta cladire din lume (care apropo este in Dubai), pretextand ca Dumnezeu vrea sa faca acest lucru, ce crezi ca s-ar intampla?

| Buresbista123 a răspuns (pentru Angel0):

Nu este vorba despre numar, este direct proportional cu numarul, este un studiu facut corect, nu stiu daca multi se dau religiosi dar de aici iti dai seama ce valori aveti voi cei crestini sau religiosi daca ii discriminati pe altii...

| Angel0 a răspuns (pentru Inferno):

"Puterea corupe iar puterea absoluta corupe absolut."

| Inferno a răspuns (pentru Angel0):

Adevarat,dar eu vad un viitor dictator in copilul acela si asta nu are nici-o legatura cu puterea ci doar cu mentalitatea sa.

| Angel0 a răspuns (pentru Inferno):

Ai dreptate.
Scenariul este foarte plauzibil.
Dar daca respectiva cladire ar fi plina cu preoti crestini, iar Navarre sau Soimos piloti, nu crezi ca s-ar intampla oricum dezastrul aerian?
rolling on the floor

| Inferno a răspuns (pentru Angel0):

laughing Buna asta.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Angel0):

Noi n-o sa venim sa iti dam in cap, stai linistit! De fapt, ateii nu fac nimic. Doar niste banale discutii pe forumuri. Noi nu am iesit in strada, nu tinem predici, nu ne-am facut sali pentru intruniri. Nimic! Nu in Romania. happy
De ce vezi un asa pericol in noi?

P.S. Ti-am dat inteligent din greseala! Eronat trebuiahee hee

| Angel0 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Nu generaliza, deoarece din cauza ta, a lui M25Mihai si inca cativa nu pot sa injur ateii la modul general. happy

| Mădă0611 a răspuns:

Cam 98% ar fi posedati, si teoretic si corect ar fi sa nu existe psihologi sau psihiatri, adica nici spitale, nimic ce tine de medicina, cred ca numarul populatiei ar scadea destul de repede. Tot raul spre bine. smug
Pe mona ala l-o fi instruit Teofil Creanga, invatatorul dereglat mintal. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Da,tata a spus ca-s posedat de demon de acea am epilepsielaughing

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu la aia ma refeream, ci la faptul ca ei impart lumea in dumnezeu si diavol, toti o sa fie crestini din astia 8-}, si daca cineva o sa faca o fapta rea, o sa i se spuna ca e posedat, apoi o sa creada, si o sa se comporte ca atare. Exemplu, http://asaftei.blogspot.ro/2010_05_01_archive.html vezi "Un caz concret - Annelise Michel"
" Annelise a trait in Germania la jumatatea secolului trecut, fiind nascuta intr-o familie extrem de religioasa. (...) Concentrandu-si viata in jurul spiritului bisericesc, a inceput sa creada ca starea ei era datorata posedarii demonice." - a inceput sa creada, si ea probabil n-a vazut filmulete cu posedati, trucate, bineinteles, la inceput; odata intrata in cap informatia, daca o sa crezi destul de tare ca esti posedat, o sa te comporti ca nenii aia din filmele cu exorcizari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Da,stiu e vorba de autosugestie.