| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de nu a fost intepata arca lui Noe? Ca se stie ca Titanicul s-a scufundat din cauza unui Iceberg.

12 răspunsuri:
| Stefan2266 a răspuns:

Fiindca era pe mare. Pe mare nu prea sunt Iceberg-uri!

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan2266 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

A construit-o fiind legata de un ponton.

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan2266 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, erau, facute din lemn. Tot el a construit si pontonul... pai a durat, cred ca vreo cateva luni...

Răspuns utilizator avertizat
| Stefan2266 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In alte tari da, in Romania nu!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Tu altceva nu ai de facut cu timpul tau?

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

Mândria vine înaintea căderii, zice un proverb din Biblie. Titanicul atestă asta. Mindria omeneasca zicea că e invincibil, că nu se va scufunda niciodată. Ironia lui Dumnezeu? Cinci compartimente din carena Titanicului au fost sparte, nu mai mult, și cu patru sparte putea să își continue călătoria.
Arca lui Noe nu a fost făcută din mîndrie, ci pentru supraviețuire. De aceea a rezistat. Fa un lucru bun, care sa ii ajute pe alții, și vei vedea că nu se duce la fund, dimpotrivă, cînd crezi că poate totul se termină, capeți susținere, vaporul tau continua să plutească.

| Zosima123 a răspuns:

CAP SEC... laughing
In Biblie scrie că a plouat atât de mult încât apa a trecut și de vârful celui mai înalt munte, deci Arca era deasupra a toate! Atunci te întreb, cum să lovească un "iceberg", după gândirea ta de 2 bani
? :p