| AvalohAlyn a întrebat:

Cum obtin pacea lui Dumnezeu? Chiar am mare nevoie de ea.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E târziu, du-te și te culcă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezvoltând o relație personală foarte strânsă cu El.

| SilentRain a răspuns:

4 doza de Timișoreana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ti ai facut cont pe TPU doar sa ii raspunzi acestui utilizator? Celorlalti de ce nu? Vad ca ti ai schimbat numele

| Celcestietot a răspuns:

Citeste de exemplu din Psalmi.

| girada79 a răspuns:

Prin rugăciune.

| Helper07 a răspuns:

Pacea e mai mult decat un sentiment pentru ca sentimentul vine si trece dar pacea la fel ca si dragostea(adevarata) e constanta. Nu o sa dobandesti pacea actionand din ura. Nu o sa dobandesti pacea atunci cand auzi niste cuvinte care te emotioneaza. Daca vrei pacea, ar fi ideal sa nu fi intr-un mediu zgomotos. Pacea e o chestiune de traire asemenea lui Hristos. Privind spre Hristos o sa-ti pierzi din vedere eu-l inlocuind mandria cu umilinta. Daca vrei pacea, roaga-te pentru ca Dumnezeu sa ti-o dea si fi rabdator caci El a zis: "Cere si ti se va da". Pacea nu e ceva ce-ti poate da omul ci doar Dumnezeu, si daca nu-i ceri, poti cere sfaturi omenesti cat vrei, dar rezultate primesti in urma actiunilor tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca tu trebuie sa iti gasesti pacea cu tine nu cu personaje fictive

| FreddieM a răspuns:

Du-te in Siria.

| BlackLight1987 a răspuns:

Impaca-te cu tine însuți. Invata rugăciunea inimii, și nu te lasa ispitit de tentațiile vremii. Dar asteapta-te la razboi înainte să vină pacea.

| Ekko009 a răspuns:

Incearca sa mergi intr-o biserica in care te simti bine. De exemplu eu unul merg la o biserica neoprotestanta. De asemenea poti citi din Biblie si sa te rogi, asa cum stii.