| PorumbRodica1965 a întrebat:

Cum pot contribui parintii la fericirea copiilor lor?(Coloseni 3:20)

3 răspunsuri:
| virutza a răspuns:

Parintii trebuie sa le satisfaca dorintele, insa nu toate, sa le fie ca niste prieteni si sa nu iii certe doar sa le explice linistit

| Inferno a răspuns:

Recunoscand ca sunt incapabili sa le ofere o educatie adecvata si apeland la orfelinat.

| Elvina a răspuns:

Oferindu-le pe langa un acoperis deasupra capului, mancare si o educatie buna, iubire, intelegere si nu batai, jigniri, injuraturi, prostie asa cum se intampla in majoritatea familiilor romane.