| Vernusio a întrebat:

Cum sa-mi alin suferinta cu ajutorul lui Dumnezeu? Imi poate da Dumnezeu alinare in suferinta? Cum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur.Dumnezeu va strange fiecare lacrima din ochii tai.

"Nu te teme; Eu sunt scutul tău şi răsplata ta cea foarte mare." Geneza 15:1
Da, Tu eşti lumina mea, Doamne! Domnul luminează întunericul meu. 2 Samuel 22:29

Domnul este păstorul meu: nu voi duce lipsă de nimic. El mă paşte în păşuni verzi şi mă duce la ape de odihnă; îmi înviorează sufletul şi mă povăţuieşte pe cărări drepte, din pricina Numelui Său. Chiar dacă ar fi să umblu prin valea umbrei morţii, nu mă tem de niciun rău, căci Tu eşti cu mine. Toiagul şi nuiaua Ta mă mângâie. Tu îmi întinzi masa în faţa potrivnicilor mei; îmi ungi capul cu untdelemn, şi paharul meu este plin de dă peste el. Da, fericirea şi îndurarea mă vor însoţi în toate zilele vieţii mele, şi voi locui în Casa Domnului până la sfârşitul zilelor mele. Psalmul 23
Domnul este lumina şi mântuirea mea: de cine să mă tem? Domnul este sprijinitorul vieţii mele: de cine să-mi fie frică? Chiar o oştire de ar tăbărî împotriva mea, inima mea tot nu s-ar teme. Chiar război de s-ar ridica împotriva mea, tot plin de încredere aş fi. Psalmul 27:1, 3

Acestea sunt doar cateva versete din Biblie. Pune te, vorbeste I, El te va asculta, spune I tot ce ai pe suflet, El stie deja, dar vrea sa te auda pe tine rostind cu gura ta. Daca te vei pocaii de toate pacatele tale, El te va ierta si vei deveni copilul Lui. A te increde in El este cea mai buna alegere pe care ai putut sa o faci vreodata.

5 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Cei mai mulți depresivi din lume sunt creștini și tu întrebi cum îți poate alina suferința zeul evreiesc din biblie?

| Clorox a răspuns:

Bafta daca reusesti, mie nu mi-a adus nimic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Ai devenit atee? Mi ar placea sa vorbim despre asta. de ce nu ti a adus nimic. Scrie mi daca vrei pe godismyshield@yahoo.com

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu mi-ar placea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Ok, sigur. Nu e problemabig grin