| EmaS a întrebat:

Cum vom scapa noi daca stam nepasatori fata de o mantuire asa de mare?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Numai prin harul Domnului Isus, prin jertfa Lui primim iertarea de pacate si o vesnicie cu El in rai.Si acest lucru este posibil numai prin credinta.

31 răspunsuri:
| Hannibal_3697 a răspuns:

"Nu oricine pacatuieste asa de mult incat sa fie trimis in iad, miciile păcate le iarta Dumnezeu. Se mai roaga omul din cand in cand face o cruce si tot sfant ramane chiar daca mai sunt atei, ii lasam in lumea "
Da, si criminalul daca se spovedeste are iertat păcatul, crima, si poate sa ucida din nou.