| Blue2012 a întrebat:

El, care n-a cruțat nici chiar pe Fiul Său, ci L-a dat pentru noi toți.
Cu cât mai aspră pedeapsă credeţi că va lua cel ce va călca în picioare pe Fiul lui Dumnezeu, va pângări sângele legământului, cu care a fost sfinţit, şi va batjocori pe Duhul harului?

Oare cum vom scăpa noi, dacă stăm nepăsători faţă de o mântuire aşa de mare, care, după ce a fost vestită întâi de Domnul, ne-a fost adeverită de cei ce au auzit-o?

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiecare va plati pretul neascultarii de Dumnezeu.Pana cand un Dumnezeu plin de dragoste sa cheme in iubire si -un fiu pierdut sa rada in nestire?!

| William a răspuns:

Ca bine zici man.

| doctorandus a răspuns:

Da, cartea cu Harry Potter zice ca daca nu crezi in Harry Potter faci parte dintre muggles.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Blue? Vrei sa-ti spun ceva?

Membrul meu inferior cere gura lu' Iisus...

| Serenade a răspuns:

Sa ne mantuim de la ce?
Religia este o chestia amuzanta, mai ales cea crestina. Creaza probleme false, iar apoi tot ia isi aduce rezolvarea la aceste "probleme" si noi ar trebui sa fim recunoscatori.