| Alice_6278 a întrebat:

De ce oamenii sunt atit de nepasatori?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Din pacate nu mai suntem nici animale.Animale sunt solitare intre ele.Suntem mult mai jos de animale.Cade omul in strada si treci pe langa el ca si cum nu l-ai vedea.Asta e comportament de om? Inteleg ca e bine sa pastrezi o distanta de siguranta intre tine si oricine dar totusi.Sunt momente in care trebuie sa arati ca aia din pieptul tau e inima si bate nu numai pentru tine ci si pentru toti care au nevoie de tine.De aia nu mai exista nici macar bunatate in lumea asta.Gunoaiele umane au sufocat totul. Unde esti Wall-E?crying

10 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Stii cum se spune? "Ochi pentru ochi si dinte pentru dinte."winking

| mariaw a răspuns:

De ce e cerul albastru?

| dllm. a răspuns:

De multe ori imi pun si eu aceeasi intrebare. Multi zic ca nepasarea e excelenta si ca ar fi mult mai bine sa fie N oameni nepasatori pe lume. straight face deoarece multi vor sa ajute, dar de fapt strica.

poate pe unele persoane nepasarea le face mai puternice stiu eu. mai sigure pe ele.

dar unii, cum sunt eu spre exemplu mai sensibila. o persoana la care tin si ea sa fie nepasatoare. ma marcheaza intr-un fel. sad

Dc nu pot fii tot oamenii ok? de treaba?straight face

| ioandreii a răspuns:

Alis cand vorbesti de oameni vorbesti de tine. Cand arati cu un deget spre greseala altora de obicei trei le tii indreptate spre tine. Te rog iesi din nepasare sunt atatia care au nevoie de tine. Atatea vise sa-ar implini prin daruirea ta. Fa tu primul pas si nu te astepta la recunostinta ca vei fi dezamagita. Bucura-te de zambetul ce il poti aduce pe fata celorlati.Multa bucurie.

| wastingmytime a răspuns:

Pai cred ca nu vor sa sufere. dar sunt si persoane care in exterior par nepasatoare si in interior sunt fff sensibile. dar eu te sfatuiesc ca atunci cand cineva iti da o palma u sa intorci si celalalt obraz. e mai bine asa.cred ca daca vei face asta, lumea nu va mai fi nepasatoare cu tine.bafta!love struck

| nutsa a răspuns:

Asa e timpul de acum.Fiecaruia nu-i pasa decit de el, negindindu-se l nimeni, eu-l sau e primordial.cu parere de rau asa e realitatea, nimeni nu are nevoie de tine, chiar daca unii se prefac ca ar avea, tot din interes o fac.Desi nu neg ca sunt persoane care fac bine dezinteresat, altruisti, dar de astia is ff putini.Nu trebuie sa ai incredere in oameni, ei nu merita, eu personal nuam incredere in nimeni.Pentru ca pe ei ii intereseaza doar propria persoana, iar cei din jurul lor suna pentru ei ca ceva gol, abis. sper ca te-am ajutat, macar cit de putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca vor sa creeze impresiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci nu poti vorbi in general dar de obicei oamenii sunt nepasatori cu necunoscutii.
De exemplu eu i'am cerut ajutor unei doamne ca sa ma lase niste baieti in pace si nici nu s-a uitat la mineoh go on, si pentru ca unii zic ca adolescentilor le pasa doar de ei. uite ca nu e asa! Doua fete de la liceu m'au scapat de respectivii baieti si m'au dus acasa.
In autobuz o domnisoara mi-a dat biletul ei cand a coborat pentru ca a vazut ca eu nu am compostat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva, macar stim ca 71538 de persoane nu sunt nepasatori la necazurile semenilor pentru ca intra pe TPU si ajuta.

Răspuns utilizator avertizat