| Toader_Alex_1989 a întrebat:

Daca biblia ar spune ca nu exista Dumnezeu, ai crede?

Răspuns Câştigător
| Delmoniko a răspuns:

E printre noi? Merge pe strada? Sta la metrou? Mi-e frica sa nu-l calc cu masina. Unde il simti? Intr-un mod mai gay de felul tau? Simti caldura lui? Il cunosti prin tine? Iti mai zici si demonangel, incepe sa sune a pornache, bai elefantel urecheat care esti tu!

37 răspunsuri:
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Oricum nu cred, dar, n-ar schimba prea multe pareri oricum.

| demonangel37 a răspuns (pentru William):

Te sustin. degeaba incerci sa-i explici ceva cuiva care nu vrea sa asculte decat ceea ce vrea si crede el

| demonangel37 a răspuns (pentru Toader_Alex_1989):

Omule am zis ca evrei au o vorba cu crezutul nu alte filosofii in fine ma asteptam de la mai multwinking

| demonangel37 a răspuns (pentru Toader_Alex_1989):

Legat de nume este un pseudonim am dreptu sa cred in Dumnzeu si am dreptul sa am si ce pseudonim vreau si prieten imaginar este pentru c anul l-ai simtit si sti de ce? pentru ca nu vreiwinking mai bine lasam aceste clisee sa ramana mister pentru ca oricum o sa crezi ce vrei tu chair daca tiar explica si 1000 de oameni. Dumnezeu exista - El te-a creat si ne-a creat pe noi toti lasati frate porcariile cu extraterestrii sau alte tampenii si daca nu te-a creat El cine? ah da o s a spui maicata cu taicatu dar sufletu cine ti l-a dat? ah da asa e Dumnezeu si aia saracii nu se vaita ci ajuta si pe aproapele lor cei care au se vaita ca nau de aia devin tot mai saraci suferi aici ca dincolo sa ai mai mult sufletu e vesnici aici pe pamant are putin dar dincolo are de suferit sau nu depinde de fiecare om si pacatele sale petru ca unii isi indreapta greselile prin suferinta iubire si cainta dar hai sa incheiem discutia aici pentru ca cine nu crede in Dumnezeu normal ca nu o sa creada in nimic si crede doar o prostie

| Toader_Alex_1989 explică (pentru demonangel37):

Nici nu ma cunsoti si cica te asteptai la mai mult de la mine in fine! In primul eu nu specific in ce cine sau ce cred... in al doilea rand ce te face pe tine sa zici ca doar in ce crezi tu e corect si restul sunt prosti sau cum, in bilbie scrie ca D-zeu a dat liber arbitru cica. eu nu vad un D-zeu asa cum il vezi sa ma forteze sa cred in El si sa fac fapte bune doar pentru ca imi este frica de El, eu fac fapte bune pentru ca asa este omeneste si ma face sa simt bine. Nu cred ca a fi om bun trebuie sa fii credincios intr-o religie si sa te rogi toata ziua, in loc sa pui mana sa faci ceva pentru acea persoana pentru care te rogi! Inca o data zic de unde stii cine te-a creat, poate ca D-zeu, poate ca nu nu poti dovedi si gata. Inca ceva eu nu cred intr-un d-zeu cum il descrie biblia sau cum crezi tu un mosulet cu baston care a creat universul in 7 zile si a uitat sa zica in biblie ca pamantul e rotund, si ca au existat dinozauri. Succes in viata si toate cele bune!

| demonangel37 a răspuns (pentru Toader_Alex_1989):

A dat liber arbitru si nici tu nu sti ce cred eu si nu, nu cred ca e un mosulet cu baston sau mai stiu eu ce fiecare i-L vede in felul sau sa te rogi non stop ca sa fi bun etc e mai complex iar ca sa discutam despre biblie ar lua un veac daca nu si mai mult pentru ca fiecare lucru are 1001 de intortocheri da nu te cunosc dar dai uneori niste raspunsuri de... parca... oky poate ca tu sti despre ce e vorba si probabil ca ai vrut sa afle si ceilalti oameni parerea ta sau sa ne luminei pe noi toti ceilalti dar cati crezi ca ar fi sau sunt interesati? multi aplica nepasarea si se cred eu stiu eu dreg eu fac fiecare crede in felul sau numai ca uni cred un pic prea mult prost eu am zis ca exista si cred il El nu cine e sau cum e sau etcwinking :* incantata de conversatie oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia e de la Dumnezeu și nu s-ar putea sa scrie în Biblie ca Dumnezeu nu exista, decât dacă ar fi falsificata. În cazul în care e modificata, evident, n as crede o.