| IonelutzaCristinutza a întrebat:

Daca dumnezeu a scris o Biblie, Si este doar una de ce Pendicostali au scris alta cu alte reguli si a scrs in ea sa se pocaiasa? Adica serios Care e cea reala scrisa de Dumnezeu? Ortodoxa sau Pendicostala ca sunt Biblile diferite Pocaiti ei au scris Biblia lor sau Dumnezeu Care este religia adevarata?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ionela draga dumnezeu nu a scris nimic, iar chestia asta afirma si biblia oamenii precum avram, moise etc au scris biblia, sau inspirat din alte mitologii si uite asa aparut vt si nt e o copie indentica dupa zeul soarelui horus, biblia este foarte interpretabila ea este interpretabila in 3500 de moduri doar in crestinism
biblia e metaforica nu-i ceva de care sa spui ca e ceva exact, religia adevarata nu-i nici una din moment ce dovezi ca exista dumnezeu sunt 0%

35 răspunsuri:
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Biblia, chiar dacă există mai multe traduceri, redă acelaşi text. Problema e că există mai multe feluri în care unii au interpretat Biblia. Problema nu este în Biblie, ci în felul cum este ea interpretată.

| TheStory a răspuns (pentru Davide22):

Frate, noul si vechiul Testament sunt formate din mai multe carti care au fost scrise de apostoli si de alti cresti, nici eu nu-i stiu pe toti.

| danay72 a răspuns:

Biblia este aceeasi daca le compari vei vedea ca e la fel, are tot66 de carti.Se poate ca unele traduceri sa foloseasca mai multe neologisme decat altele dar ideea e aceeasi. Legat de religia adevarata mai multe informatii poti gasi pe www.jw.org.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Jardelin):

Din greseala am dat trimite si am vazut pe urma, promit c-o sa fiu mai atent

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Sti ce trebuie sa faca un crestin?
Pocăiţi-vă", le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.
Uite un om (frate in Iisus Hristos) care avea Duhul Sfint si desi auzea vocea lui Iisus Hristos era in drum spre iad, pentru ca l-a slujit pe Iisus in felul lui.
Why I Christian died and went to hell - Testimony
http://www.youtube.com/watch?v=ArqRiIBh2p8&list=PL0C0D22E7A4243C20&index=10
Why I Dont Practice Sin Anymore (GRACE POWER) How To Stop Sinning
http://www.youtube.com/watch?v=3dBnOpoICTg