| IoanieCriminalul a întrebat:

Daca e pacat sa lucri dumnica atunci de ce preoti lucra?

Răspuns Câştigător
| FuckTWorld a răspuns:

rolling on the floor))))laughing)) Singuru ''pacat,, adevarat pe aceasta lume ii ca religia iti zice ca un nou nascut este defect pana nu se fac incantatii asupra lui(doar traim intr-o lume de scamatori si vrajitori). Preotii nu ''lucra'', ei il slujesc pe Dumnezeu.(toata lumea slujeste banul, suntem niste sclavi care au nevoie de banii pentru asi cumpara iluzia de libertate)Nu slujeste pe nici un Dumnezeu isi slujesc propriu lor interes.Toata lumea stie ce nu trebuie sa faca Duminica, insa nu stiu nimic despre realitatea care ii inconjoara.Indoctrinat sa strigi la cer, cand onoarea, mandria si stima pier.Ii timpul sa-ti limitam intelectul! Numai bine!

24 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ei lucreaza pentru Dumnezeu.Ii aduc slava.

| gaby5995 a răspuns:

Dumnezeu a facut lumea in 6 zile si a 7a s-a odihnit. Noi trebiue se facem la fel.

Preotii nu ''lucra'', ei il slujesc pe Dumnezeu.

| IoanieCriminalul explică (pentru EmaS):

Atata timp cat lucra e pacat!

| kitty00 a răspuns:

Ai vazut preoti lucrand duminicaraised eyebrows? Apropo, esti din ardeal?

| EmaS a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

Expresia a lucra pentru Dumnezeu inseamna a-i sluji si a te pune la dispozitia Lui!

| Dorugar a răspuns (pentru EmaS):

Atunci sa-i plateasca Dumnezeu, ca doar pentru el lucreaza!

| MMihai a răspuns:

Preoții nu lucrează nici o dată, ei dau cu gura, nu muncesc!
Foarte mulți oameni muncesc și duminica, dar oamenii la un număr de zile muncite trebuie să se odihnească, ca să își refacă forțele.

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Avatar nou?

| IoanieCriminalul explică (pentru kitty00):

Da, de ce?

| kitty00 a răspuns (pentru IoanieCriminalul):

:X:X:X:X Se vede dupa verbul ''a lucra''...:X

| IoanieCriminalul explică (pentru kitty00):

In fine nu conteaza

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

winking

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Este de la vreo nunta?

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

De ce?

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Curiozitate excesiva.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Curiosii mor repede! laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Nu mereuhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Eu sunt o fire curioasa si asta m-a dus pe aripile cai stangi. Ave Lucifer!laughing

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii incotro te indrepti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Sigur.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica,care este scopul tau, directia ta? Tu spuneai ca mergi pe calea din stanga.Tu stii unde te duce ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

La Lucifer unde alt undeva.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Si o spui cu atata seninatate? Brrrr!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da! Acum tu esti cea curiosa vezi ca nu pacatuiestilaughing