| anonim_4396 a întrebat:

Daca intrarea in Rai consta in schimbarea orientarii sexuale, numai pentru hetero. Adica neaparat sa devii lesbo sau homo, ca altfel te duci in Iad. Ai fi facut sacrificiul asta ca sa sfarsesti in Rai?

13 răspunsuri:
| an3iuli a răspuns:

E o tampenie omul la inceput a fost dual era si femeie si barbat (nu interpreta gresit nu a fost hermafrodit) apoi a fost creata eva de aceea biserica ortodoxa nu este de acord cu casatoriile intre persoane de acelasi sex prin casatorie se completeaza barbatul cu femeia si raiul si iadul este alegerea noastra prin faptele care le facem de aceea Dumnezeu ne-a lasat liber arbitru

| HueyFreeman a răspuns:

Un homosexual nu poate deveni heterosexual si invers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru an3iuli):

Grozav! acum scrie in romaneste.

| HueyFreeman a răspuns (pentru an3iuli):

Si tu chiar crezi prostia asta?

| ΟρθόδοξηΠίστη a răspuns (pentru an3iuli):

Ai citit in Sfanta Scriptura despre Sodoma si Gomora? Cand cei de acelasi sex erau impreuna? Si au fost pedepsiti.

Dumnezeu a zis lui Adam si Evei :
"Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!"

Dumnezeu a creat pe Barbat si Femeie, nu altfel, sau cum ai spus tu, si pe ei i-a binecuvantat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ΟρθόδοξηΠίστη):

Julius Caesar i-a luat porunca mai in serios si a stapanit mai mult decat trebuia.

| MMihai a răspuns:

Toată viața am fost heterosexual și nu am priceput ce vrei cu întrebarea asta.
Poponarii și lesbienele sunt persoane defecte la cap!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

Toarna-ti acid in cap

| 3xfemeie a răspuns:

Sa intelegem ca tu deja te-ai sacrificat? laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru an3iuli):

Pfoai...
Ma doare capul.

| king4aday a răspuns:

Orientarea sexuala nu-ti schimbi cand vrei. Cu asta te nasti, nu o alegi pe parcurs. Gandeste-te ca homosexualii provin din relatii heterosexuale deci, nu psihicul e de vina. Asa ca, chiar daca as dori, nu am cum sa devin homosexual sa fiu acceptat undeva. Nici homosexualii nu pot deveni heterosexuali (degeaba-i considera unii bolnavi la cap - chestia e ca la noi presa prezinta transexualii ca homosexuali si alea sa fie cat mai pitipoance - o stim pe Naomi sau cum o cheama). Deci, intrebarea e gresit formulata si, sunt convins ca e doar la misto.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu iti cauti partener pe TPU?

| Făgăraş a răspuns:

Proasta intrebare. Cred ca ar trebuie sa fie alcatuit o rubrica cu intrebari idioate.