| Erika666 a întrebat:

Buna.Este adevărat ca orientarea sexuală se poate schimba?
Este posibil ca din hetero sa devii homo?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Cred ca orientarea sexuala o ai încă de când începi sa dezvolți atracție fata de sex.Singurul caz în care poți sa nu ai o orientare sigura este atunci când ești bi, si ai atracție fata de ambele sexe.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice e posibil. Tu ți-ai propus așa ceva?

| AdioTPU a răspuns:

Nu neapărat, doar în cazurile în care ești confuz și crezi că ești homo sau lesbi dar sa fie doar o confuzie. Apare de obicei in perioada adolescentei când tinerii încă nu și-au definit bine sexualitatea, încep să fie curioși și să-și pună întrebări legat de sexualitate.

| Erika666 explică (pentru AdioTPU):

Și când te simti atras tot confuzie e? O confuzie prea mare pentru. o persoana hetero care nu cred nu și-ar pune aceasta intrebare dacă ar sti cu adv ca e hetero corect orientarea nu este bine definita.

| AdioTPU a răspuns (pentru Erika666):

Poate fi atractie de moment. In perioada adolescentei apar astfel de momente, de stari in care ne putem simti atrasi de persoane de acelasi sex dar sa fie ceva temporar.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Dacă ești nesigur de sexualitatea ta, da, dar un hetero care e hetero de când se știe nu se poate schimba peste noapte

| MihaBianca a răspuns:

Nu