| TudorFox a întrebat:

De cat este in general salariul la un serviciu funerar?

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Onorariul sau, chitanta pe care sunt si preotii la randul lor obligati sa o taie (fiind chiar in interesul lor- pe parohie se incheie o situatie contabila si aceste servicii trebuie sa figureze altfel... ar fi situatie de faliment- nu-si pot completa din fonduri proprii salariul pe care statul il plateste in proportie de doar 40% din brut)?
Era ultima data 300...

| Mircea08 a răspuns:

Crestinii adevarati nu percep taxe indiferent ce fac pentru ceilalti crestini.