| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

De ce ateii port ura fata de cei care cred in Dumnezeu? Ei vor doar sa ne "trezeasca"?
"Veţi fi urâţi de toţi din pricina Numelui Meu, dar cel ce va răbda până la sfârşit va fi mântuit."

Domnul Iisus Hristos sa va trezeasca si sa va ajute sa va gasiti pacea happy

16 răspunsuri:
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Fiecare are dreptul să creadă în ce vrea.
Dacă tu crezi că toți ateii poartă o ură față de creştini, te înşeli.
Depinde de firea omului. Dacă-i om rău, nicio religie nu-l va schimba.
Dacă-i un om inteligent şi deschis, nu va încerca să te,, trezească".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu uraste nimeni pe nimeni, doar ca e frustrant sa vezi oameni care depun atat efort sa creeze o realitate paralela formata din batranei cu barba si draci cu furci

Răspuns utilizator avertizat
| drutzix a răspuns:

Stii care a fost doctrina care a ucis cei mai multi crestini? *Sa bata tobele* Crestinismul laughing, v-ati omorat ca prostii intre voi si acum credeti ca sunteti 'victimele' ateilor cei rai.

Nu port nici o ura fata de credinciosi, mi-e indiferent in ce crezi atat timp cat iti vezi de treaba ta.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru drutzix):

Adevarat, te respect

| drutzix a răspuns:

Du-te si te culca. Sau citeste raspunsul meu de 5000 de ori poate intelegi...

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică:

Eu nu am nimic cu nimeni, totusi uneori e greu sa duci ispita happy
"Eu însă vă spun, vouă, celor ce ascultaţi: iubiţi-vă duşmanii, faceţi-le bine celor ce vă urăsc, 28 binecuvântaţi-i pe cei ce vă blestemă şi rugaţi-vă pentru cei ce se poartă urât cu voi! 29 Celui ce te loveşte peste un obraz, întoarce-i-l şi pe celălalt! Pe cel ce-ţi ia haina, nu-l împiedica să-ţi ia şi tunica[a]! 30 Oricui îţi cere, dă-i, iar de la cel ce-ţi ia din bunurile tale, nu le mai cere înapoi! 31 Aşa cum aţi dori să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel!"

| drutzix a răspuns:

Nu te lasi? laughing
Mai citeste de 5000 de ori raspunsul...

Dupa definitia ta 'inspirata' nimeni nu e crestin si toti sunt atei pentru ca scrie clar in biblie ca singurul om fara pacat a fost Isus.

Studiaza cultura evreilor de acum 2000 de ani si dupa poti discuta cu mine despre interpretarea Revelatiei.

| drutzix a răspuns:

Si daca nu uita de Dumnezeu si tot pacatuieste?
Tema pentru maine.
Citeste despre greseala logica "No true Scotsman" (Nici un scotian adevarat), invata si identific-o in raspunsul tau de mai sus.

| doctorandus a răspuns:

Cand eram ateu consideram religia ridicola, dar nu-i uram pe cei care se duc la biserica. E ca si cum ai zice ca toti crestinii ii urasc pe muslumani si pe budisti.

| Sigfrid a răspuns (pentru drutzix):

Prietene, nu uita ca e posibil ca printre "prostii" aia care au murit se numără și strămoșii tai

Răspuns utilizator avertizat