| Claudiu1213a a întrebat:

Cum se poate sa fim urâți de toti ca crestini? Cum se poate înțelege versetul în care Iisus a spus ca vom fi urâți de toți din pricina numelui lui. LUCA 21.17

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Supriza, toti cred ca religia lor e aia buna si ii urasc pe altii.

cred ca undeva in alta tara fix aceeasi intrebare isi pun niste musulmani.

| CostinAlamariu a răspuns:

Adică lumea îi va urî pe creștini din cauza învățăturilor Creștinismului. Pentru că lumea îl urăște pe Hristos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici e și taina acelui verset. Nu toți cei care se autonumesc crestini, chiar sunt. Creștinii adevărați vor fi urâți și prigoniți. Ti as da și câteva exemple, dar cred ca nu i locul potrivit. Un ex ar fi atunci când creștinii adevărați nu se vor supune legilor păcătoase ce au sa vină, și vor fi urâți și prigoniți de cei ce iubesc acele legi sau de cei ce le vor da