| PorumbRodica1965 a întrebat:

De ce credeti ca azi marea majoritate a oamenilor (In special tinerii ), nu cred in existenta lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Multi oameni se lasa antrenati de un egoism care ii face sa deteste recunostinta, datoriile morale, recunoasterea existentei Divinitatii...

74 răspunsuri:
| AngelaD a răspuns:

Tinerii din ziua de astăzi s-au depărtat de Dumnezeu odată cu avansarea tehnologiei, numai văd adevărul. Eu încă postesc și mă rog pentru toți, chiar dacă am folosit mașinăria diavolului să transmit mesajul Domnului, iartă-mă Doamne!

| DarkAndDreary a răspuns (pentru AngelaD):

'Tinerii din ziua de astăzi s-au depărtat de Dumnezeu odată cu avansarea tehnologiei, numai văd adevărul.'
-Da....nu. Vad adevarul. Tocmai de aia nu mai cred in dumnezeu.

'Eu încă postesc și mă rog pentru toți, chiar dacă am folosit mașinăria diavolului să transmit mesajul Domnului, iartă-mă Doamne!'
-Ce persoana buna.

| 2000333 a răspuns:

Pentru ca lumea s-a modernizat...Acuma nu mai e la moda sa crezi in Dumnezeu, sa mergi la Biserica, sa te rogi...cine face aste( ma refer la cei tineri in special) e luat de prost. Nu mai exista o educatie-religioasa ca pe vremuri, cand copii, cu mic cu mare, era pus de mama sau de bunica la rugaciune mereu, era dus de manuta pe vreme grea, peste dealuri, la zeci de km. la Biseica. Acum noi nu mai suntem educati de catre parinti, ci de massmedia!