| KevinAle a întrebat:

De ce Dumnezeu nu accepta oamenii cu o alta orientare sexuala (Gay/Lesbiene)
Pana la urma urmei..si eu sunt oameni

Răspuns Câştigător
| AnonImOO000 a răspuns:

Vezi tu, Dumnezeu a dat barbatul si femeia sa fie un trup si un suflet, adica sa se iubeasca si sa aiba o relatie foarte inalta de iubire. Sa se consulte la orice decizie, sa isi simta sentimentele doar din priviri, o relatie de intimitate si dragoste, ceea ce nu poate exista intre doi barbati sau doua femei, daca cei homosexuali sau lesbienele ar fi sinceri cu ei insisi ar recunoaste ca sunt impreuna doar pentru placerea trupului, doar pofta sexuala conteaza pentru ei, daca ar fi doar o dereglare de moment din pricina unei respingeri facute de o persoana de sex opus, asta s-ar regla in momentul cand vei intalni o fata sau un baiat potrivit, care sa te inteleaga si sa te iubeasca, dar voi vreti doar implinirea poftelor sexuale, nu va atrage caracterul, ci trupul, trebuie sa recunoasteti ca pofta sexuala conteaza in aceste relatii, nu exista dragoste adevarata, intelegere, relatie intima si nu ai pace in suflet cu adevarat. Oricine ai fi si orice religie sau orientare sexuala ai avea te asigur de un lucru, NU poti face indeajunse pacate ca sa Il faci pe Dumnezeu sa te respinga. Nu exista fapta sau vorba care sa il poata face pe Dumnezeu sa inceteze sa te mai iubeasca, Dumnezeu nu te condamna si nu te va pedepsi pentru ceea ce esti, El vrea sa te schimbi spre binele tau, nu al lui, Dumnezeu te iubeste si merge alaturi de tine, roaga-te lui sa te ajute in aceasta ratacire si cauta o fata sau un barbat cu care sa te poti intelege perfect, care sa tina la tine, Dumnezeu va trimite in viata ta o persoana ca aceasta. uita-te la aceste videoclipuri daca vrei sa fii fiul/fiica lui Dumnezeu prin Isus Hristos. https://www.youtube.com/watch?v=HE1JG6fSlXE. https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY. EL te-a asteptat cu bratele deschise in tot acest timp, si inca te asteapta. Trebuie doar sa crezi in Isus, spune-i ca ai nevoie de el, marturiseste-ti pacatele inaintea lui, roaga-l sa te ierte si spune-i ca vrei sa fii mantuit, din acea clipa esti fiul lui, si nimic nu te va mai desparti de dragostea lui, El iti va arata drumul in viata, ai incredere in El.

42 răspunsuri:
| DarkAndDreary a răspuns (pentru danut):

De unde ai dedus tu că am pisici?

| danut a răspuns (pentru DarkAndDreary):

A fost o metafora, nu am dedus nimic.

| MaTeOGG a răspuns (pentru Nilsson):

Ce idiot esti.

| AlexSalling a răspuns (pentru Făgăraş):

Dragul meu, cine te crezi tu sa spui ca homosexuali nu sunt credinciosi? Nu sunt "dechilibre" cum le numesti tu, doar tu le vezi asa. Nu am ce sa fac, din pacate exista unele persoane nebune cu biserica, eu cred in Dumnezeu si cred in iubirea homosexualilor fata de Dumnezeu. Tu nu esti nimeni sa spui ca nu l-ar iubi pe Dumnezeu. Ma rog, as avea curiozitatea sa stiu ce varsta ai. Daca ai peste 40, esti clar incuiat la cap. Fara supare, asta-i cuvantul. Esti homofob, punct.

| AlexSalling a răspuns (pentru AnonImOO000):

Dragul meu, daca tu esti un bisericos convins, care vede doar in fata, nu-i vina noastra. Nu mai spune tu despre homosexuali ca ar fi o dereglare, doar o placere a corpului. Exista iubire foarte mare si in cazul lor. Din pacate, tu esti incuiat la cap. Vezi doar in fata, parca imi bat capul degeaba scriindu-va voua, cei cu lacat la cap. Apropo, esti fiul sau fiica lui Dumnezeu si fara acele videoclipuri pe care le-ai dat. Tu nu esti El ca sa spui nimic. Dumnezeu iubeste orice suflet de pe acest pamant si homosexuali sunt la fel de iubiti de Dumnezeu, de ce? Ca sunt suflete.

| Făgăraş a răspuns (pentru DarkAndDreary):

Homosexualitatea nu este ceva natural, sunt tulburări psihice şi de comportament, având în spate traume. Sunt cazuri de oameni cu homosexualitate care s+au vindecat de problema lor happy Sărbători fericite şi Hristos a înviat!

| DarkAndDreary a răspuns (pentru Făgăraş):

Aberezi. Sunt și eu curios, cine sunt acei oameni "vindecați" de homosexualitate?

| AnonImOO000 a răspuns (pentru AlexSalling):

Ceea ce spui tu este total eronat! Scrie in biblie si punctez, Dumnezeu a spus asta, nu eu. ''De aceea Dumnezeu i-a lasat prada mintii lor blestemate si isi necinstesc singuri trupurile, ai schimbat intrebuintarea fireasca a omului, au savarsit parte barbateasca si parte femeiasca, lucruri scarboase si neingaduite'' vezi tu dragul meu prieten, nu te contrazic ca Dumnezeu iubeste si pe homosexuali, chir deloc, pentru ca asa este, Dumnezeu iubeste orice om, dar vezi tu, Dumnezeu nu accepta asemenea lucruri si le condamna si doreste sa ne indepartam de aceste lucruri, faptul ca El te iubeste nu schimba pedeapsa pentru aceste pacate. Dar El te asteapta cu bratele deschise sa te intorci la el si sa alungi aceste pacate.

| KevinAle explică (pentru AnonImOO000):

Multumesc mult pentru acest raspuns, eu nu sunt lesbi, doar era o curiozitate. happy Am un prieten care e gay..si el a incercat sa isi i-a viata din aceasta cauza. vreau sa il ajut. Inca odata, multumesc pentru raspuns!

| KevinAle explică (pentru doctorandus):

Alt esec, pe bune..era doar o curiozitate..am un prieten cu aceasta problema si vreau sa-l ajut, daca nu o poti face si te pui sa judeci fara sa stii..vezi-ti de treaba ta, si cauta alti oameni care poti ajuta. O zi buna!

| doctorandus a răspuns (pentru KevinAle):

Ha, ha, ha, raspunsul meu nu era pentru tine, era pentru Cosmin9993333. Dupa ce l-ai declarat castigator nu mai apare ca raspunsul era pentru el.

| KevinAle explică (pentru doctorandus):

A, ok..scuze