| anonim_4396 a întrebat:

De ce este Satana impotriva noastra si a lui D-zeu?

Răspuns Câştigător
| PaganVastlands a răspuns:

Toate luptele astea religioase sunt o mare porcarie, credeti ca noi avem nevoie de Dumnezeu in vremurile astea? Din cauza acestei ipocrizii numite crestinism au murit in lume milioane de oameni, a aparut discriminarea, rasismul si multe altele. Sa ma pis pe Papa si pe toti crestinii prefacuti din lumea asta, impreuna cu toti preotii care manaca banii oamenilor. Din pura intamplare am auzit ca in biblie Dumnezeu cu toti adeptii lui au omorat mai multi oameni decat Satan

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

INVIDIE! totul din invidie, Satana e inchis de propia lui rautate in infern.

| EmaS a răspuns:

Satana a dorit sa se ridice mai presus decat Dumnezeu.Si atunci, Dumnezeu l-a izgonit di rai. El vrea sa ii tina pe oameni departe de Dumnezeu ca sa piarda si ei raiul si sa mearga in iad cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PaganVastlands):

Bravo!

| Rapplex a răspuns (pentru PaganVastlands):

Adevar pur!

| secrets a răspuns (pentru PaganVastlands):

Stii, ar trebui sa nu amesteci credinta cu biserica.Biserica cam e marsavie dar credinta e esentiala pentru orice om fericit si implinit.