| dany1988122 a întrebat:

De ce in Biblie se afirma ca Pamantul e plat si ca Soarele se roteste in jurul Pamantului?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Chestia ca Biblia predica Pamantul plat n-o neaga decat bigotii. Vezi ce-a scris un universitar evanghelic pe https://www.webpages.uidaho.edu/ngier/gre13.htm

44 răspunsuri:
| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu ma insel cu privire la zeul din Biblie. Ala nu exista, nici altii.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Parcă spuneai ca nu detii adevarul. Deci sa inteleg ca asta nu e un adevar?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu detin adevarul cu privire la stiinta si altele, nu la zei fictivi.

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru dany1988122):

Esti prost si analfabet, fara suparare

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru dany1988122):

Pe langa asta te mai crezi si smecher

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

De ce te chinui cu asta, nu vezi ca e analfabet functional?

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru Sisiwieuc9):

De ce te chinui cu asta? Nu vezi ca e analfabet functional?* Am devenit si eu unul.

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Analfabetii functional nu inteleg un text. Varzet. Habar nu ai ce inseamna aceste cuvinte. Cine e analfabet functional acum? Ai auzit si tu de ''analfabetism functional, si gata esti cu el in gura, dar nu stii ce inseamna.rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Unde se gasea ''dasteptul in cap''. rolling on the floor Si analfabetii nu stiu sa citeasca si sa scrie. Analfabetule functional. Nu intelegi ce inseamna acest cuvant

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Mai treci pe la scoala. Te bagi si tu in seama pe aici. Te-am bagat eu in seama? Am pus intrebarea special pentru tine? rolling on the floor Ete ca stiu sa scriu si sa citesc un text rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Astept replica ca sa nu zici ca dau hit and run, si apoi te blochez, ca sa nu te mai chinui sa comentezi fara sa te bage cineva in seama. Vii aici cu asemenea atacuri la persoana? Cat de pro. Asta e nivelul tau de educatie.

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Unii trebuie tinuti in custi, ca sunt agresivi rolling on the floor

| Sisiwieuc9 a răspuns (pentru dany1988122):

Oooo, dar gata, te-am facut prost si analfabet, ceea ce e adevarat si acum trebuie sa fiu tinut in cusca ca sunt agresiv. Nu e de parca tu insulti prin intrebarile tale provocatoare o întreagă religie de peste 2 milioane de oameni. Si, cu "zeul tau musulmano-iudeo-crestin" te mai iei si de iudaism si islam, deci inca 2 milioane. Am inteles, esti ateu si nu crezi in Dumnezeu, dar trebuie sa ai si tu bun-simt fata de cei care cred. Realizezi ca stramosii tai directi au fost crestini, nu?
Analfabet inseamna si sa nu intelegi un text. Tu nu intelegi un verset, dar ai pretentia sa intelegi intreaga Biblie?

| dany1988122 explică (pentru Sisiwieuc9):

Repet. Analfabetii nu stiu sa scrie si sa citeasca. Mai invata.