| Meme10Memu a întrebat:

De ce ingerii buni nu fac nimic ca sa impiedice nenorocirile?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Simpu: pentru că NU există

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca ar interveni in planurile lui iahve, daca iahve asa vrea sa fie, asa va fi, totul se face cum vrea barosanul universului

cu dedicatie pentru iahve din partea mea http://www.youtube.com/watch?v=XHmfHP6XEVE

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Sierra1 de unde stii ca nu exista?

| IoanTPU a răspuns:

Nenorocirile toate care vin asupra noastră sunt din cauza îndărătniciei noastre. Dumnezeu ne-a dat poruncile din dragoste, având toate echilibru. De exemplu să nu ne îmbuibăm de mâncare căci facem rău ficatului, stomacului care are și el un anumit volum, trebuie sa digere o anumită perioadă de timp. Dacă mâncăm o oală întreagă e normal sa ne îmbolnăvim.

| Nickniky a răspuns:

Pentru ca nenorocirile care vin asupra omenirii sant ingaduite de Dumnezeu pentru pacatele noastre.Dar de unde sti ca ingerii n- au inpiedicat unele nenorociri care ar fi venit asupra noastra?