| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce nu a murit si zeul iudeu odata cu Jesus? Ca doar erau 3 in 1.

19 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Asa e povestea ca sa prosteasca naivii creduli si nestiutori. Personajul posibil real Jesus a murit cu adevarat ca orice om obisnuit, dar zeul iudeu fiind personaj inexistent de poveste, poate fi si nemuritor pentru ca exista doar in cartile cu povesti si in mintea credulilor naivi si nestiutori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că Dumnezeu Tatăl este spirit iar Dumnezeu Fiul, adică Iisus, era spiritul lui Dumnezeu Tatăl în trup.

| ania a răspuns:

Nici Iisus nu a murit in sensul ca incetat complet sa existe ci in sensul ca duhul lui s/a despartit de trupul lui fizic muritor. Talharului care a recunoscut ca e pacatos si I/a cerut sa isi aduca aminte de el in imparatia Lui, I/a promis/Adevarat iti spun ca astazi vei fi cu Mine in rai/Luca 23/43

| Holiday a răspuns (pentru ania):

Daca tot n-a murit, cum a inviat?!?

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

3 in 1 suna destul de kinky daca ma intrebi pe mine.

| Eisenheim a răspuns (pentru ania):

Foarte bine ai observat, din întâmplare sau nu dar ai observat, felicitări happy,, adevărat îți spun că astăzi vei fi cu mine in rai! " Deci înseamnă că doar trupul moare, că acel tâlhar a murit în aceea zi in mod clar, deci doar trupul moare happy sau vreți să spuneți că Isus a mințit? happy

| Eisenheim a răspuns:

Pai cafeaua o bei, aburul se ridică, iar zațul rămâne, nu-i asa? Trei în unu, doar cafeaua a murit sa zicem așa laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai când ești pus pe cruce alaturi de tâlhari, ești un nimeni îți dai seama, îngropat la grămadă fara nume și coroane, deci logic că nu le-a păstrat nimeni

| Eisenheim a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

O fi cum zice ania, moare doar trupul restul merge in rai

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Exact. E ca și cum fiecare ar scrie o carte despre TPU,îți dai seama că ar fi publicată doar cea mai bună,nu toate ale tuturor, deci și pe vremuri era un fel de CNA sa zic așa, nu puteai tu publică ce voiai. Și cine știa scrie in acele vremuri? Doar preoții și puțini alții din jurul regilor, deci ce crezi că s-a scris, ce adevăr crezi că s-a scris? happy

| ania a răspuns (pentru Holiday):

Trupul lui fizic a murit.

Răspuns utilizator avertizat
| OniChan666 a răspuns:

Pentru ca nu a avut chef.

| Florazul15 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta nu am inteles niciodata. De ce voiau sa-l faca pe Pilat mai putin vinovat de moartea lui Iisus daca el l-a condamnat? Mi se pare ilogic