| RAY a întrebat:

De ce nu nea făcut dumnezeu pe toți egali si in frumusete?
va rog fara vrajeli ca doar sufletul contează, chestia asta poate naste frustrări, complexe care pot duce la păcate sau depresie

Răspuns Câştigător
| Teffan a răspuns:

Stii ce vor spune crestinii?

Din cauza pacatului lui Adam si Eva, ca daca nu muscau ei din marul pe care dumnezeu l-a pus acolo special, eram toti frumosi. laughing

80 răspunsuri:
| RAY explică (pentru AlexeHellsing):

Omule prima impresie este aspectul fizic numai ma tot contrazice aiurea, plus ca nu asta era intrebarea eu vorbesc de dumnezeu de ce nu ne-a facut egali in sanse, aici nu-i categoria dragoste si sex e religie

| RAY explică (pentru Teffan):

Si vor si spune ca nu conteaza fizicul ca ei vad suflete pe strada

| RAY explică (pentru AC4S4):

Tu ai locul 2, macar esti cat de cat sincer si stiu de ce esti mai diferit

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Fizicul conteaza cel mai mult,si nimeni nu poate sa conteste chestia asta.

Bineinteles,ca emotia,comportamentul, gandirea este la fel de importanta.
Dar sa fim seriosi, prima data te uiti la o persoana la cum arata, deoarece mai intai o vedem, si dupa o auzim.

| RAY explică (pentru Teffan):

Pai logic ca da, una e sa stai in compania unui om frumos decat unu de care ti scarba cand il privesti sau te degusta sau ai sta langa un cersetor care pute a gunoi ca na numa sufletul conteaza, hai sa numai facem baie sa numai avem grija de fizicul nostru daca doar sufletul conteaza

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Eh,nici asa.

Eu n-am nimic cu oamenii homeless si as sta cu drag langa unul pentru a-i asculta povestea de viata.

| Teffan a răspuns (pentru RAY):

Sa nu ma intelegi ca eu dispretuiesc oamenii urati.

Eu ma refer la relatii aici.
Relatii sexuale/emotionale, nu conversationale.

| RAY explică (pentru Teffan):

Nici eu n-am nimic cu ei nici cu cei urati da prima impresie conteaza

| AlexeHellsing a răspuns (pentru RAY):

Ai toată compătimirea mea.

| RAY explică (pentru AlexeHellsing):

Ca asa zis crestin asta spui ce sa spun, citeste biblia daca tot esti crestin

| DomnulDumnezeu a răspuns:

Invata naibii sa scrii corect romaneste, analfabetule.
Macar stii tiganeste?

| RAY explică:

Domnul dumnezeu ma omule analfabet înseamna altceva = a nu putea sa vorbești limba respectiva, ști tu cumva țigănește si vrei sa ne înveți? ce ai cu țiganii multi din ei sunt mai civilizați ca voi, bye

| RedTurtleeee a răspuns (pentru GoldenZenith):

Si vrei sa spui ca noi suntem animale?

| andyspider a răspuns (pentru GoldenZenith):

In aceasta privinta este vorba de iubirea cladita de-a lungul vietii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu prieten, oamenii sunt toti frumosi in felul lor, poate ca nu sunt frumosi dupa standardele noastre, dar dumnezeu face oameni unici, El ne iubeste asa cum suntem, si ne da persoana potrivita in viata.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sunt pe naiba toti frumosi, tie isi place toate fetele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sa iti explic, fiecare om este frumos in felul lui, sa iti dau un exemplu, uita-te la aceasta femeie http://imgur.com/a/D4J1J este foarte urata nu-i asa? dar din locul din care face parte este considerata superba, asa e si cu noi, daca ii aratam o poza cu noi acestei femei o sa creda ca suntem hidosi, vezi tu, frumusetea exista in fiecare om, trebuie doar sa stii cum sa o afisezi

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu este urata, este cam de nota 7, desi nu-i urata, daca sar machia tiar face parul ar ajunge pe la 8

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Hei...
Ştiu foarte bine ce simți...

| RAY explică (pentru Lusiana_Rusu_1999):

Serios, ce te face sa crezi asta?