| dany1988122 a întrebat:

De ce sarbatoresc crestinii pastele? De ce sarbatoresc un genocid? Nu vi se pare ca uciderea pruncilor de catre Irod a fost plagiat din Vechiul Testament? Ma refer finalul celor 10 plagi

50 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ai întors pe dos problema. Întrebă un musulman cine l-a făcut pe Adam și o să-ți spună că Allah, dumnezeul lui Mohamed. Creștinii și iudeii nu cred în acest Allah, dumnezeu al lui Mohamed și nici nu cred că Adam a fost făcut de acest dumnezeu. Pentru creștini și iudei dumnezeul lui mahomed, numit Allah este fals, inexistent

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

M-ai spart. Allahj e numele Barbosului in araba.Ca si cum ai zice ca crestinii nu cred in God rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Ce, nu iti mai plac figurile de stil? Parca erai in limba dupa ele.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ti-am spus că nu am de gand sa conversez cu tine dacă îți bați joc de subiectul în discuție

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Imi bat joc?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Normal ca iti bati joc

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

De unde stii tu?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Fiindca vad ca iti bati joc. Altfel nu ai folosi tot felul de porecle in ceea ce priveste religia creștină

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu am voie sa ii pun porecle?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Mai inainte ai intrebat daca iti bati joc si ti-am demonstrat ca da, iti bati joc. Vrei sa avem o conversatie despre religie? Atunci te rog frumos sa nu-ti mai bati joc de lucrurile astea. Nu vrei? Atunci inseamna ca nu vrei nicio dezbatere pentru ca esti un troll

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Asta ai dedus tu?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Poti sa nu-ti mai bati joc? Da sau nu?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

De cine?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

De Dumnezeu

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Ce, te consideri aparatorul lui?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu ma consider aparatorul nimanui. Pur si simplu nu vreau sa vorbesc cu cineva care simte nevoia constant sa-si bata joc. Cum se face ca alti atei pot sa vorbeasca despre religie fara sa-si bata joc? De ce nu poti sa fii si tu ca acei atei care au respect pentru credintele altora si vorbesc civilizat?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu imi bat joc.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Atunci macar esti de acord sa nu mai poreclesti?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Am voie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

N-am zis ca n-ai voie, dar e imposibil sa conversam daca o faci. Daca vrei sa discutam despre acest subiect nu o mai fa, te rog