| deeaisabela a întrebat:

Americani sarbatoresc Pastele cand este Pastele la ei multumesc fundita

Răspuns Câştigător
| livethislife a răspuns:

Americanii sunt un popor relativ nou format, alcatuit la randul lui din alte popoare. Cand sarbatoresc ei Pastele depinde de religia fiecaruia.
Gandeste-te, de exemplu chiar la Romania. Nu toata tara sarbatoreste Pastele la aceeasi data, unii fiind catolici, altii ortodoxi, chiar musulmanii etc.
Dar, daca te referii la majoritate (cum in Romania e reprezentata de ortodoxi) atunci data e 31 martie.

2 răspunsuri:
| Yasmin875 a răspuns:

Ei l-au sarbatorit pe 31 martie.

| ZeHelp a răspuns:

A fost pe 31 martie.