| Roses a întrebat:

De ce unii oameni pur si simplu, nu cred in Dumnezeu? Asta chiar nu-mi pot explica... El, care ne-a creat si care L-a trimis pe Domnul Isus pe pamant pentru noi, ca sa fim mantuiti...

62 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-L cunosc!

| cotcodac4 a răspuns:

Eu sunt Ateu si eu credeam cand eram copil in dumnezeu la fel ca in mos ceciun. crestinismul a aparut aproximativ 3800 de ani in urma.cate religii nu au fost dar care au disparut si cate religii sunt si vor mai apare. daca nu crezi in evolutie spune de ce sunt negri in africa sau cu ochii mici in asia.pe masura ce te apropii din mijlocul africii spre nord oamenii din tari incep sa se difere din negri in mai albii asta e o mica parte a evolutiei.

| ieremia1gurgu a răspuns (pentru cotcodac4):

Eu nu cred ca esti ateu.

| ieremia1gurgu a răspuns (pentru cotcodac4):

Se pare ca zeul "Ban"este mai puternic.

| cotcodac4 a răspuns (pentru ieremia1gurgu):

crezi ca eu vorbesc in gluma sau fac parte din curentul ateu?! nu ma iau dupa nimeni nu imi place nimeni. bine nu sunt ateu?!?!laughing):bag pu.a in dumnezeu si iisus a fost rastihnit pe cotorul p...lii si pe fecioara maria o pun posta sa ne simtim bine ce treaba are cititul cu credinta, am citit biblia, si? dar am mai citit si alte rahaturi pentru ca e normal sa citesti.dar respect pe fiecare in parte atat cat nu il vad nu il aud si nu stiu nimic despre el. daca cineva s-a suparat ca am vorbit urat imi cer scuze pentru cuvinte, dar nu si pentru ce am spus

| XxAlexandruxX a răspuns:

Unii spun ca Dumnezeu nu exista pentru-ca el nu are grija de noi

| Deian1 a răspuns:

Sa sti ca Iisus se scrie cu doi de,,i,,!,in primul rand cati ani ai? Sa sti ca uni nu cred dar nu trebuie sa faci mare caz pentru. asta, ei pur si simplu au a viziune diferita a lumi, cu explicatiile lor!

| Postoo a răspuns:

Pentru ca fiecare avem alta mentalitate! Unii o mentalitate mai buna unii mai putin buna, sa nu zic proasta. Dar asta e, sunt tot oameni si se vor lovi ca de un perete si vor iesi si ei la lumina, mai devreme sau ma tarziu!

| YumeHime0 a răspuns:

Ceva ii opreste sa il simta pe Dumnezeu. Uneori e ratiunea, alteori e incapatanarea, alteori cu totul altceva. A fost o perioada in care chiar voiam sa cred in Dumnezeu, dar pur si simplu nu puteam. Apoi am renuntat... Dar hai sa o luam altfel: tu de ce crezi?
P.S.: Alt destept care crede intr-un Mantuitor magar! Se scrie "Iisus", ca daca scrii "Isus" inseamna magar.

| Dandanache a răspuns (pentru YumeHime0):

Nefericito, nu ii jigni pe altii, cand de fapt tu gresesti. Ca Isus ar insemna magar e o mare scorneala, e cat se poate de neadevarat.

| LoLiTaBella a răspuns:

Pt ca nu exista nici o dovada clara ca exista Dumnezeu

| ursnadrei a răspuns:

Nu Dumnezeu nea creat
Planeta s-a format prin un fenomen care se numeste BING-BANG
UNii oameni nu cerd in el deoarece nu cred in minunle facute de el
nu este ceva stiintific sa demonstreze ca ne-a creat Dumnezeu
de ex: cind Mintuitorul a vindecat orbi ei un cred ca poate face asta ca nu-i stiintific!

| Didiana11 a răspuns:

Unii oameni nu cred in Dumnezeu pentru ca eu au alte credinte. dar sunt unii oameni care nu cred nimic si asta pentru ca li se pare mai logic explicatia stiintifica. fiecare om are dreptul sa aiba convingerile lui nu trebuie sa ii judecam. cum noi credem ca este corect sa crdem in Dumnezeu asa si ei cred ca este corect sa creada in altceva. si stiti cum e faza aia parerile nu se discuta se comenteaza

| boghean a răspuns:

pentru.ca incanu si au dat seama cat e de bun

| yanneishan a răspuns:

Unii chiar nu vor sa creada. Ei sunt genul care se cred duri.
Sunt genul care au nevoie de dovezi, nu doar de o " simpla carte" (Biblia).

| Doicu2q a răspuns:

App Iisus se scrie cu 2 de i oh go on credincioaso

| Roses explică (pentru Doicu2q):

Tu pronunti Isus cu 2 i? Sau cu un i?

| Esperança a răspuns (pentru Doicu2q):

Numai atata stiti? Ca Isus se scrie cu 2 de i?laughing Dar intrebarea este Isus cand a venit pe pamant ce era? Roman?

| Deian1 a răspuns (pentru Roses):

Cu doi, cu ce altceva.

| SIMS3 a răspuns:

Asa-i ROSES Dumnezeu ne-a creat si noi trebuie sa ii rasplatim cu bunatate cu rugagiunile pe care noi le facem si sa credm cu adevarat in el

| lia1980 a răspuns:

Pentru ca nu lau vazut.ce nu vezi nu crezi asa judeca