| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce zeul iudeu a ales o minora ca sa se materializeze prin inseminare in vitro? Nu putea sa faca, ca ingerii? Sau ingerii sunt mai tari decat zeul iudeu?

12 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Ce minora?

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Avea 12 ani la logodnă si 14 cand a născut.

Răspuns utilizator avertizat
| rapandula a răspuns:

Ai aici raspunsul. Ti-am bagat si subtitrarea (trebuie sa o activezi), insa se vede in 360p din cauza ca inca nu s-a randat. Daca ai rabdare, in cateva ore ar trebui sa fie gata si randarea naibii.
https://youtu.be/lttSeQczdUg
Daca nu ai timp sa te uiti la tot, la minutul 22 se vorbeste despre asta.

| alidenbealidenbi a răspuns:

Pentru ca Maria era virgina si era o descendenta a lui David.

| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Evident.

| Mayhem666 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu am stiut asta. Eu mereu am avut impresia ca avea peste 30 de ani, lmao.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Iosif avea 90 de ani ..era doar un ramolit

| Antisistem11 a răspuns (pentru Mayhem666):

Probabil o confuzie pe maria cu iosif.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Antisistem11):

Sunt destul de sigur ca una e femeie si unul e barbat.