| OctavianDanielMaria a întrebat:

De unde aveau puterea vrajitorii faraonului ca sa faca ce a facut Moise?

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cel rău. Și el are puterea să înfăptuiască minuni.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Caută miezul minunii. Dacă e adevăr, e dumnezeiască. Dacă e minciună, e demonică.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, e mult mai slab... însă și puterea lui este mare, pe lângă cea infinită a Lui Dumnezeu. Demonii se rugau de Hristos să nu îi trimită în Adânc, deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cercetezi. Scrie, cercetați toate lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru că Moise cu poporul lui a avut biruință, dar faraon cu vrăjitorii și oștile lui nu... Să ne amintim că șarpele care s-a transformat în șarpe din toiagul lui Aaron a înghițit șerpii vrăjitorilor lui faraon.winking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai citit despre despicarea mării roșii? Cine a pierdut? Cine a fost înghițit de ape?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Există și dovezi arheologice, dragă Dănuțule. Cine caută, găsește.
Cât mai fugi de așa o mântuire?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă nu vrei să crezi, nu crede. Simplu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://youtu.be/Zxcn7ArL8Mg

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai ascultat până la capăt măcar? Ascultă și pe urmă spui ce ai de spus.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

De la draci sau erau deja profesionisti in scamatorii.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Bănuiesc că si moise a fost antrenat la curtea faraonului ca si vrăjitor.

| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă ai fi zis de preoții din vremea lui iisus da.dar asa ce dovada ai ca jesus a fost scamator?

| Antisistem11 a răspuns:

Moise a fost crescut la curtea faraonului.e clar ca soarele ca el a preluat cultura egiptenilor inclusiv arta vrajitoriei.