| OctavianDanielMaria a întrebat:

De unde aveau puterea vrajitorii faraonului ca sa faca ce a facut Moise?

40 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De la draci sau erau deja profesionisti in scamatorii.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă ai fi zis de preoții din vremea lui iisus da.dar asa ce dovada ai ca jesus a fost scamator?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la cel rău. Și el are puterea să înfăptuiască minuni.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Caută miezul minunii. Dacă e adevăr, e dumnezeiască. Dacă e minciună, e demonică.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, e mult mai slab... însă și puterea lui este mare, pe lângă cea infinită a Lui Dumnezeu. Demonii se rugau de Hristos să nu îi trimită în Adânc, deci...

| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cercetezi. Scrie, cercetați toate lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pentru că Moise cu poporul lui a avut biruință, dar faraon cu vrăjitorii și oștile lui nu... Să ne amintim că șarpele care s-a transformat în șarpe din toiagul lui Aaron a înghițit șerpii vrăjitorilor lui faraon.winking

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai citit despre despicarea mării roșii? Cine a pierdut? Cine a fost înghițit de ape?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Există și dovezi arheologice, dragă Dănuțule. Cine caută, găsește.
Cât mai fugi de așa o mântuire?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă nu vrei să crezi, nu crede. Simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Https://youtu.be/Zxcn7ArL8Mg

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai ascultat până la capăt măcar? Ascultă și pe urmă spui ce ai de spus.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bun video'ul. Mulțumesc.

| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bun. Explică tu cum au ajuns pe fundul mării roșii roțile alea de car, cum s-au format acei corali în forme ciudate. Sper ca nu vrei să contești si filmările subacvatice. Stiu. Nu te mai obosi sa scrii, nu ești capabil să explici, sa argumentezi. Tot ce poti e să contrazici. Atat.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu. n-am auzit. Ce este? Ce este? Imi spui? Haidee. Te rog. Imi spui?

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Păi înseamnă că nu ai catadicsit să te uiți la video. Altfel vedeai si iti dădeai seama despre ce roti de car vorbesc. Si se dovedește încă odată ca tu nu esti interesat de dialog și de faptul de a-ți mari bagajul de cunoștințe, tu esti interesat doar de polemică si contraziceri. Poa' sa se dea omul peste cap să-ți aducă mii si milioane de dovezi. Nu te intereseaza. Sau dacă te uiți peste ele, cel mult o faci ca să contrezi mai mult. Nu-mi mai bat eu capul cu tine. Rămâi în mocirla in care iti place sa stai. Si tu, si prietenu tău ultra mega isteț și deștept atotdestupat la minte si rațional halogen. Voi 2 ați pus coada la prună. Ba nu. Gresesc. Si va iau din merite. Iertare mărite înțelept. Voi 2 ați pus coada la toate prunele. Si gaura la toate macaroanele. Deșteptii lu pește.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns:

Bănuiesc că si moise a fost antrenat la curtea faraonului ca si vrăjitor.

| Antisistem11 a răspuns:

Moise a fost crescut la curtea faraonului.e clar ca soarele ca el a preluat cultura egiptenilor inclusiv arta vrajitoriei.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Well iti respect opinia?